Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom levenni az...

Hogyan tudom levenni az írásvédettséget a kamerámról?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy vettem 1 canon lergia hfr 106 kamerát amiről a filmeket nem tudtam elmenteni a gépre , de ez a probléma megoldódott. Most azt találtam ki hogy rakok rá filmeket vagyis a memo kártyájára ami a kamerában van és tv-be helyeve azt tudom nézni. A kamerán van 3 pólusú csatlakozás is vagyis a full hd felvételeimet képcsöves régi tv ken is meg tudom nézni így akárhol használhatnám a kamerát dvd-ként A gond hogy nem tudok a kamerára visszarakni filmeket , még azokat sem amiket ő maga vett fel és raktam át a sz.gépre. Azt írja a kamera védett de ezt egyszerűen jobb gomb tuulajdonságokba nem tudom kikapcsolni valami ötlet esetleg ? Kártya olvasóm nincsen minden féle képpen a kamerán keresztül akarom ráraakni a filmeket. Ja és még a zenéket sem engedi.

2013. júl. 18. 12:39
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

Ezek az újabb, memóriába, vagy kártyára rögzítő kamerák "fenntartják maguknak a jogot" a memóriába való írásra. Például a Sony HDR-CX 210 leírásában benne is van, hogy "a kamera memóriájába nem rögzíthet külső adatokat".

Sőt, ha olyan memóriakártyát teszel bele, amire (más eszközzel) felvettél valamit, azt le sem tudja játszani.

Ennek oka az egyéni fájlrendszer használata. ( exFAT )

2013. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szóval nem lehet levenni a védettséget ?? mert a kamera útmutatójába azt írják hogy rakjon rá zenét vagyis zenét lehetne de azt sem engedi
2013. júl. 19. 17:38
 3/7 Lajos54 ***** válasza:

Sikerült megtalálnom a neten a te kamerád leírását, ill használati útmutatóját. Ugyan nem olvastam el részletesen, csak átfutottam, de úgy nézem, a zenéket a kamerával felvett fotók vetítésekor kísérő zenének lehet használni.

A memóriába közvetlenül valószínűleg nem tudsz írni, csak a külön kártyára. Persze figyelmesen át kellene böngészni a leírást, de arra most nincs időm.

De az mindenképpen biztos, hogy DVD lejátszó helyett, mozifilmek "vetítésére" nem igazán tudod használni.

Esetleg a készülékhez mellékelt szoftver segítségével lehet valamit ügyeskedni, annak a használatát nézd át alaposabban.

2013. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezzel sokat segítettél . Igen elolvastam a használatit én is , csak azt hittem ezek alapvető dolgok egy gépezetben köszi :).
2013. júl. 19. 22:22
 5/7 A kérdező kommentje:
De viszont átraktam 1 fényképező memo kártyáját és a képeket a kameán is meg tudtam nézni , de fényképezővel felvett videókat nem. Ha a saját formátuma lenne akkor meg tudnám nézni ??
2013. júl. 20. 10:59
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

A fényképezőgépek is meg a mobiltelefonok is általában egyéni videó-formátumokat használnak, leggyakoribb a (azt hiszem) 3GP vagy valami hasonló. Persze ez gyártmányonként változik. A videókamerák már egy kicsit "szabványosabbak", tehát valamelyik mpeg formátumot, vagy az újabban divatos H.264-et használják. Meg aztán még ott van az is (mobiloknál és fényképezőgépeknél), hogy hány kép/másodperc a képváltásuk.

Általában ezek a készülékek nem boldogulnak más formátumokkal.

Bár manapság egy kis plusz munkával ezeket a gondokat át lehet hidalni, például a FormatFactory-val szinte bármilyen beállítással lehet konvertálni.

2013. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha átkonvertálom a saját formátumára akkor lehet hogy letudom játszani a kammal. Köszönöm a választ gondoltam erre korábban is , de most akkor ideje kipróbálni :D.
2013. júl. 23. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!