Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windowsxp sp3as operációs...

Vortexxx kérdése:

Windowsxp sp3as operációs rendszerem van, meghibásodott újból szeretném telepíteni de nemengedi. Hiába rányomod a telepitésre nem klikkel rá. Semmitnemcsinál. Bootmenübe rányomtam h cd röl bootolja és mikor lekell ütni 1 bill. t csak simán továbblép?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 11:44
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

A BIOS-ban kell beállítani, hogy bootoljon CD-ről is. Azt tedd az első helyre, a másodikra a HDD-t. Ezután, amikor a BIOS-t bezárod elindul a gép. Tedd be a telepítőt az optikai meghajtódba, ha elindulna, lépj ki belőle.

Indítsd újra a gépet. Amikor kiírja, hogy CD-ről való.... nyomj meg egy billentyűt. Elindul a telepítés.

Persze előtte nem árt minden fontos dolgodat (képek, dokumentumok, stb.) lementeni a gépről, mert azok a telepítéssel el fognak tűnni!

2013. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia köszönöm hogy válaszoltál:)

first boot->cd rom

secon-> hard disk

viszont dvd-n van a windows rajta ez nembaj? van dvd meghjatóm csakhogy bootolásnál azt állitottam be hogy cd röl bootoljon ez nem befojásolja? hiába nyomok bármilyen billenyüt nem reagál. és amikor itt gépen belül inditom el. akkor hiába nyomok a telepitésre nem cisnál semit . mintha csak egy képre klikkelnék szóval érted.

2013. júl. 19. 12:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Utólag megnéztem, ez nem dvd hanem cd. csak dvd tokba volt belerakva....viszont mégis a dvd meghajtónál jelzi (d:/) és nem pedig a c:/ be rakja.. a cd ra CD-R80 van irva és 700mb-os. boot menübe első cd romon van másik meg hard disken. mégsem indul a telepités.:/
2013. júl. 19. 12:48
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

DVD-CD ilyenkor nem számít, az a lényeg, hogy optikai meghajtó.

De, mint írod, az egy írt CD. Biztos, hogy hibátlan?

Ha igen, akkor menni kellene. Úgy csináltad, ahogy először írtam? Tehát BIOS beállítva, CD az olvasóba, és ÚJRAINDÍTÁS.

Tehát nem a meglévő Windows alól indítod el.

Ha mindent jól állítottál be a BIOS-ban, és újraindítottad a gépet, akkor fel kell hogy ajánlja a CD-ről való indítást (mondjuk csak pár másodpercig látszik ez a szöveg).

Ha jó a telepítőlemez, ezek után elindul, a többi már gyerekjáték.

2013. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
persze jól csináltam.sőt csináltam is ilyet már. szóval kiirja ujrainditás után hogy Boot From cd , mondjuk azt nem irja oda hogy press any key. mind1 nyomogatom a billentyűt de csak simán továbblép és betölti a windowsot. Windodows xp sp3 op rendszerem van és ugyanezt akarom teelepiteni
2013. júl. 19. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha USB-s a billentyűzeted, az lehet gond...

Hogy írtad ki a lemezt, mert még erre tippelnék, hogy rosszul...

2013. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lajos54 ***** válasza:
Utóbbira gyanakszom én is, azért is írtam, hogy "...ha jó a CD..."
2013. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!