Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítésénél ha a...

Windows telepítésénél ha a BIOS-ban nincs fast boot és a normál boot sorrendet változtatom meg akkor ha az 1. HDD-ről átváltoztatom DVD-ROM-ra a telepítés után visszaállítódik a normál sorrendre?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ha átállítod a bootsorrendet, akkor úgy is marad.

Tehát minden bootolásnál először a DVD-meghajtót fogja megnézni, hogy van-e benne lemez, és ha van, be lehet-e róla bootolni. Ha nem, akkor bebootol a másodlagos eszközről: a winchesterről. Ez egyáltalán nem zavaró, én konkétan így is hagytam. De ha akarod, telepítés után visszaállíthatod elsődlegesnek a winchestert, nem kerül semmibe, csak pár gombnyomás...

2013. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát berakom a lemezt boot sorrendet átállítom hogy 1. DVD legyen, felrakom az operációs rendszert. Majd visszaállítom a sorrendet hogy elsőnek HDD-ről bootoljon. Igaz?
2013. júl. 29. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

Mindössze 1-2 másodpercet nyersz vele a gép bekapcsolásakor. De ha hagyod a sorrendet, legközelebb, amikor gyorsan kell valamiért CD-ről indítani a gépet, nem kell állítgatnod.

Azt, hogy működik-e az optikai meghajtód, induláskor így is-úgyis megnézi a gép.

2013. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valami nem jó, fast boot menünél DVD-RW-re ENTERT nyomtam, de nem bootol. A FreeDos jön be, ami az eredeti operációs rendszer. Boot Menuben is beállítottam a sorrendet de az sem jó. Ott se bootol.
2013. júl. 29. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ööö... Pontosan milyen DVD-ről akarsz bebootolni?

Gyári, vagy te írtad?

Gyakran elkövetik az emberek azt a hibát, hogy a ISO fájlok tartalmát kibontják, és úgy írják ki a DVD-re. Az úgy nem jó! Ahhoz, hogy be lehessen bootolni róla, az ISO-t képfájlként kell kiírnod a DVD-re.

2013. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is arra tippelek, amit hatoska írt. Elrontottad a bootlemez kiírását, ezért nem bootol...
2013. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma! Köszi mindenkinek, a lemez volt a gond. Zöld kéz mindenkinek!
2013. júl. 29. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!