Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy sapphire radeon hd...

Van egy sapphire radeon hd 3850 kártyám ami alapjáraton 49-54 fok között mozog és terhelve meg megüti a 82-is őedigkilett takarítva a gép és újralett paztázva és van benne 2db venti is ami szívja és fúja a levegőt de akkor miért melegszik enyire?

Figyelt kérdés

#meleg-videokártya-hűtés
2013. aug. 6. 00:50
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírásért
2013. aug. 6. 00:52
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Mert a gyári hűtője alul méretezett. Nekem is ez volt a régi HD4850 -esemmel, nem volt ritka hogy 90 °C fölé ment, pedig jól szellőző Cooler Master házba használtam.

+Számold még hozzá hogy kánikula van, ami szintén megdobja vagy 10 °C -al az egyébként szokásost.

Én úgy oldottam meg annó, hogy lecseréltem a gyári hűtést valami komolyabbra (Arctic Cooling Accelero Twin Turbo) annó 6 ezer volt, az egyből 50 °C alatt tartotta a legnagyobb kánikulába 1 óra játék után is. Sajnos ma már nagyon drágák a hasonló minőségű hűtők.

2013. aug. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köazönöm a választ! akkor a kártyának nem lesz baja ha 80 fok fölött van játékközben?
2013. aug. 6. 18:05
 4/4 P.O.C. ***** válasza:
Nem lesz baja. Nem elég értékes az a kártya ahhoz, hogy megérje eltapsolni 5-6 ezer forintot másik hűtőre, mert minimum ennyibe kerül egy olyan, ami a hatékonyabb a gyárinál. Én is nem főleg a melegedés miatt cseréltem le annó, hanem már nem bírtam elviselni süvítő hangját.
2013. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!