Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért szaggat be időközönként...

Berti_92 kérdése:

Miért szaggat be időközönként 2-3 másodpercre majdnem minden játék?

Figyelt kérdés

Egy Lenovo G580-ról van szó, i3-2348M, GeForce 635M és 4 GB RAM.

Bizonyos játékok amiket eddig próbáltam (pl: BF3, CS:GO, Driver:SF) futnak stabilan mondjuk 40-50 fps-en, aztán először 2-3 percenként 1-2 másodpercre lezuhan 12-14 fps-re, aztán egyre gyakrabban és egyre több időre. És mindezt grafikai beállításoktól teljesen függetlenül, ha 640×480 ban minimumon futtatok egy játékot és megy 160 fps-sel, akkor is ugyanígy beszaggat 15 fps alá...

De bizonyos játékok például nem csinálták ezt, pl MassEffect3, The Incredible Adventures of Van Helsing, Awesomneauts, SimCity meg a Deadpool is mentes volt ettől a problémától.

Próbáltam azt a megoldást hogy a program affinitásánál kiveszek egy processzormagot, de az sem segített, se az ha letiltok minden futó programot, vírusirtót, de semmi...

Driverekből minden a legfrissebb, 64-bites Win7 a rendszerem.



2013. aug. 7. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem akkor csinált ilyet amikor valamiért belassult a merevlemezem.

Kevés a szabad hely és a Win nem tud hova írogatni...

Egy asztali gépemen pedig azért mert, egyszerűen lassú volt a HDD és ezért RAID -ba kellett tennem.

2013. aug. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

HDD-n van Még 450GB szabad hely, HDSentinel szerint 100%-os kondícióban van... :/

Lehet hogy keveselli a RAM-ot, vagy mi? Teljes agybaj, nem bírok rájönni mi a baj.

Még a HDDről annyit, hogy egy darab 1Terás van a laposban, és nincsenek partíciókra bontva, minden a C-n van.

2013. aug. 9. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Akkor lehet hogy kevés lenne a videokártya memóriája?

A közös memóriából van leválasztva vagy van dedikált memóriája?

Nem melegszik túl a videovezérlő chip, mert nekem nagyon gyanús hogy ez is lehet...

Az az 1GB memória azért kellene a mai játékokhoz még közepes felbontásban is...Próbáld meg BIOS-ban többet beállítani, persze ha lehetséges és nem túlmelegedés okozza a problémát.

2013. aug. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2GB dedikált DDR3-as memóriája van a Vkarinak, szóval nem az a gond gondolom :)

A hőmérsékletet most kezdem el majd méregetni terhelés alatt. Én amúgy a processzorra gyanakszom kicsit, mert a feladatkezelőben terhelés alatt 95% felett pörög.

2013. aug. 11. 12:32
 5/11 A kérdező kommentje:

Maximális hőmérséklet 1 óra játék után:

VGA: 65°C

HDD: 55°C

CPU: 80-82 °C

De amint néztem az adatokat, már ment is lefelé, 2 perc alatt visszaesett a cpu hő 60 körülire.

2013. aug. 11. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a cpu hőmérséklet kegyetlen, és szerintem a mosfetek se lehetnek sokkal hűvösebbek. Normális hűtő kell a procira, és a ház szellőzését is meg kéne oldani.
2013. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg visszafogja a procit a rendszer, amikor kezd túlmelegedni, szerezz be egy laptop hűtőt hozzá, az sokat dobhat ezen.

Egyébként az is lehet, hogy elkezd swappelgetni a windows amikor lassul, majd nézz rá a winyót jelző ledre...

2013. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a hőmérséklet a probléma.

Wincherster állapotjelző led nincs, én is csak most döbbentem rá... :D

laptophűtőm van, mégpedig egy Trust Notebook Cooling Stand Xstream.

[link]

Nem tudom belső hűtést hogy lehetne cserélni ha egyáltalán lehet, és azt a hűtőpasztát vagy mit se cseréltem soha, annak hallottam hírét hogy az ha elszárad akkor nulla hőelvezetést kapunk :D

2013. okt. 7. 23:11
 9/11 GeraHun válasza:
Hali nekem is pontosan ez a problémám ugyan ilyen géppel megkérdezhetem mi lett a megoldás?
2013. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmi... De biztos vagyok már benne, hogy a processzor melegedés a baj. Megnéztem, és hivatalosan 80 °C -ig van szabványozva, és nem is melegedik annál jobban, mert egyszerűen nem hagyja magát, le-lecsapja az órajelet. Laptophűtővel jobb ugyan, lassabban melegszik fel és nem annyira, így csak ritkábban vesz vissza a teljesítményből, de így se szűnik meg a probléma. Belső hűtést kell feljavítani valahogy, még nem jöttem rá hogyan lehetne... :(
2013. nov. 3. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!