Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnék venni....

Plasztik@ä kérdése:

Laptopot szeretnék venni. Apple macbook air jó fajta?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos jó, csak 2x annyiba kerül, mint egy ugyanolyan teljesítményű nem Apple.
2013. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kb ugyanannyiba kerül, mint a kategóriájában a többi esetleg kicsit drágább. Viszont jobb a kidolgozása maga a rendszer a géphez van készítve így jóval stabilabb. Plusz brutális üzemidőt is ad. Ami a többi hasonló árú gépről nem igazán mondható el.

Ha valami különleges dologra akarod használni, arra lehet, hogy nem fogsz találni programot pl Core Draw. Viszont szinte mindenhez van program.


Nagyon tartós jó konstrukciójú gépek, kevés a gond velük.

A RAM-ot nem lehet bővíteni, tehát arra figyelj, hogy mennyit kérsz bele.

2013. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én csak film+facebookozásra használnám
2013. aug. 9. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Én erre egy max 120-150 ezres notebook-ot vennék.

(És sz.v.sz. ehhez nem kell alma.)

2013. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hibátlan választás, ne hallgass azokra akik ellenzik. Általában azok szokták ellenezni az apple cuccokat, és jönnek a tipikus kommentjeikkel, hogy "sokkal drágább mint egy pc ugyanilyen adatokkal", akik még életükben nem használtak mac-et! Én évek óta mac-et haszálok, jómagam is épp most készülök egy új macbook air-t venni. Én mindenkinek ajánlani tudom csak az apple cuccokat. Igen, drágább mint egy sima PC, de nem csak ezt kell nézni. Az OS X 100x jobb oprendszer mint a windows, nincsenek rá vírusok, soha nem fagy le, nincsenek kompatibilitási vagy driver gondjaid vele, egyszerűen egy élmény használni, és olyan dolgokat tud amit a windows még 10 év múlva sem fog. Persze windows-on is lehet facebook-ozni, de egy mac nem is igazán arról szól hogy mit lehet rajta csinálni, hanem hogy hogyan! Élvezet használni, annyira praktikus és gördülékeny rendszer, hogy utána vissza sem tudsz majd nézni a windows-ra. Nem utolsósorban informatikusként elmondhatom, hogy a motorháztető alatt az OS X fényévekkel fejlettebb technológiára épül mint a windows.

De nem csak az oprendszerről szól a dolog. A hardver is kiemelkedő. Egy macbookban felhasznált minőségi anyagokat, az összeszerelési minőségét, a precizitást amivel készítik soha az életben nem fogod megtalálni egy PC laptopban.

Az apple a minőségről szól, és azok kritizálják akik ezt nem értik meg :) Drága, igen, de ha engem kérdezel nagyon is megéri.


Bocs, ha hosszú voltam, de gondoltam megosztom ezt veled :) Szóval én csak bátorítani tudlak rá

2013. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát FB-re, filmre fölösleges MBA, de még a laptop is. Arra egy tab is elég.
2013. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!

a tabletröl annyi hogy nekem is volt 1 évet birt

2013. aug. 9. 23:58
 8/11 anonim ***** válasza:

A hosszú komment írója vagyok :D

Egyáltalán nem fölösleges szerintem. Egy mac nem arról szól hogy mit lehet vele csinálni, hanem hogy hogyan. Ha csak alap netezésre használod, már megérte. Egy macbook-on még netezni is sokkal kényelmesebb és élvezetesebb mint egy PC-n. Egy PC-n mikor tudsz kényelmesen több ujjas gesztusokkal váltogatni lapok között, képekként visszanézni az előzményeket, gyönyörű folytonossággal görgetni stb...

Vagy mondok jobbat, ami sokkal fontosabb: egy PC laptopon mikor fogsz tudni 12 órát folyamatosan netezni 1 töltéssel???!!! :) Na ez sem mindegy! Egy sima PC laptop (ha nagyon jó fajtát veszel) akkor is kb 4 óra után lemerül. Plusz ha eltelik néhány év, már szinte töltő nélkül nem is tudod majd használni. Egy macbook évek múltán is képes kiszolgálni 1 töltéssel egy egész napon keresztül.


És még csak neteztél rajta... ugye hogy nem fölösleges? :)

2013. aug. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen

köszi

2013. aug. 10. 00:27
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 00:05

Elég régóta használok Mac-et, de ennyire nem vagyok elborult.

2013. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!