Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép indítása? (nem...

Számítógép indítása? (nem megszokott módon)

Figyelt kérdés

Hallottam és láttam olyat, hogy beleraknak a számítógépbe egy kulcsot(rendes igazi) és a kulcs eltekerésekor az bekapcsol.

Hogyan lehet ez?

itt van mire gondolok : http://www.youtube.com/watch?v=ctYyHlhvbMg

A 10-dik másodperctől 16-ig érdemes nézni.



2013. aug. 20. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet ez?

Semmi boszorkányság nincs benne. A zár valószínűleg rövidre zárja az alaplapra kötött + / - vezetékeket amikor elfordul benne a kulcs, éppen azt téve, amit egy hagyományos bekapcsológomb is tesz, amikor megnyomod. (ha egy csavarhúzóval zárod rövidre a 2 alaplapi + / - tüskét, ugyan úgy bekapcsol)

Itt annyi a lényeg, hogy a látványosság kedvéért a bekapcsológombot egy kulcsos zárra cserélték.

2013. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Érdekes de ezt hogyan lehet összehozni?
2013. aug. 20. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom olyan a gépház, vagy egyedileg építette meg.

Az a lényeg, hogy mikor elfordul a zár, akkor rövidre zárja a vezetékeket (talán mikrokapcsoló van a zárban). Biztos lehet valahol ilyen zárat rendelni.

2013. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mint előttem is mondták: egyedi építésű gép kulcsos kapcsolóval.


Utóbbit bármilyen elektrotechnikai szakáruházból tudsz szerezni. Például:

[link]

[link]


Ezt be kell kötni a bekapcsológomb helyére.

2013. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen kapcsolós záram, ami neked kellhet. 3 kulcs van hozzá. Nekem csak itt porosodik.

A többit privátban megbeszlhetjük, ha érdekel.

2013. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!