Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lent van egy link az oldalon...

Lent van egy link az oldalon a 2-es csomagot szeretném beköttettni internetből de nem értem a ki írást most a garantált letölténél a haverom azt monta hogy nem jó mert hogy kis "kb"-al van írva és az sebesség 1 kilenced részével fog tölteni?

Figyelt kérdés

valaki eltudná akk nekem magyarázni hogy van ez vagy hogy az adatok alapján mennyivel fog tölteni a netem mert a mostani is egy rakat szar fos 120 kilóval szed de nem értem ezeket ki írásokat :S bocs hogy hülye vagyok hozzá pls valak írjon ha tudaja ez hogy van

[link]



2013. aug. 28. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az internetszolgáltató mindig bitben adja meg a sebességet, mert ez az alapegység.

Letöltéskor a programok Byte-ban számolnak, és bit-Bájt között 8-as szorzó van (8b = 1B).


Ha azt akarod tudni hogy mennyivel töltesz, akkor a kilobitben írt értékeket elosztod nyolccal hogy megkapd a kiloByte-ot.

A "nem jó" itt csak arra utal, hogy ezek nem túl gyors csomagok és ahhoz képest drágák, például 96 kbps = 12 kBps , azaz 12 lesz a maximum feltöltést torrentnél ha használod.

De trükközés nincs sehol.

2013. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"a haverom azt monta hogy nem jó mert hogy kis "kb"-al van írva"

A haverod téved.

Az Internet-szolgáltatók kilobit/másodpercben (kbps, kb/s) vagy Megabit/másodpercben (Mbps, Mb/s) adják meg az adatátviteli sebességet.

Köztük - a decimális SI-prefixumok használatából fakadóan - 1000-es a váltószám: 1 Mbps = 1000 kbps = 1000000 bps. Ennek az az oka, hogy az adatátviteli sebesség az adatátviteli berendezések jeleinek frekvenciájából származtathatóak.


"és az sebesség 1 kilenced részével fog tölteni"

A különböző programok viszont kiloBájt/másodperc (kBps, kB/s), MegaBájt/másodperc (MBps, MB/s) értékeket jeleznek ki. Ennek az az oka, hogy a számítógépes programok már bájtokba szervezve (nagyon leegyszerűsítve: ~karakterenként) értelmezi az adatokat. 1 MBps = 8 Mbps, 1 kBps = 8 kbps, 1 MBps = 1000 kBps.

Forrás: [link]


"hogy az adatok alapján mennyivel fog tölteni a netem"

Ezek az értékek a szolgáltató belső hálózatán belül értendőek.


Tehát ha a szolgáltató hálózatán kívül - amiért nem a szolgáltató felelős! - minden rendben van, akkor a te általad választott csomagnál minimum 1024 kbps- mal (128 kBps-mal), maximum 2048 kbps-mal (256 kBps-mal) tudsz letölteni.


"mert a mostani is egy rakat szar fos 120 kilóval szed"

Ha ez kBps, akkor ez 960 kbps.

2013. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!