Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopommal lenne a probléma...

A laptopommal lenne a probléma. Időközönként beszaggat a játék, tehát max FPS-ről lecsökken 5-10 FPS-re. Szóval 2percig max fps,3percig szaggat. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Lenne egy kb állandó problémám.

Leírom röviden.

Szóval... Gta San Andreas-t emelem ki, mert azon játszom egy RP szerveren.

Az a gondom, hogy elkezdek játszani vele, valamikor max fps-el megy és semmi ISMÉTLEM semmi szaggatás (90-110FPS).

Egyszer csak, lecsökken az FPS 5 és 10 közöttire...


Probléma még rövidebben: Fut a játék max Fps-el 3-4 percig, utána lecsökken 5 és 10 közötti Fps-re 2 percig és utána megint felugrik 90-110 közötti Fps-re, azután újra 2 percig 5-10 Fps.


Amiről itt szó van egy laptop.

Konfigom:


[link]

[link]


A videókártya egy "Atiradeon HD 4570 512mb"


Amiket csináltam már vele:

-Szétszedtem és kitisztítottam már kétszer.

-GameBooster-t kipróbáltam, de semmit sem ért.

-Affinitást állítottam a játékoknál, tehát 1processzort használjon, ugyan úgy semmit sem ért és még jobban szaggatott.

-Processzor hőfoka terheléskor 100fok fölé megy... Valamikor az egyik mag -27 fokos volt, a másik pedig +98 fok...


Amikor megvettem a Gta4-et ezen játszottam ki, szaggatás/fagyás nélkül...

Mi lehet a probléma? Tanácstalan vagyok...



2013. szept. 1. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a memória fogy el játék közben, az okozhatja a problémát. Vagy a CPU melegszik túl, modern processzorok képesek a throttlingra, azaz visszaveszik az órajelet, hogy kezelhető legyen a helyzet. Futtass egy CPU-Z-t a háttérben, és mikor szaggatni kezd, válts át rá, hogy lásd az órajelet.

100 fokos hőmérséklet egyébként nagyon nem vicces, a -27 fokos mérés (azon kívül, hogy nyilvánvalóan hibás) annak lehet a jele, hogy kezd instabillá válni. Nyilván nem képes a hűtés megfelelően ellátni a dolgát - lehet, hogy a hűtőpaszta elöregedése miatt, de az is lehet, hogy eleve nem erre volt méretezve (olcsó notebookok sajátja, hogy csúcsterhelést nem bírja a hűtés).

2013. szept. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az é laptopomon azért volt ez, mert a videókártya 90-96 fok körüli hőmérsékleten mozgott. Vettem alá egy hűtőt és megoldódott a problémám.
2013. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!