Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi a számítógép "ideális"...

Mennyi a számítógép "ideális" hőfoka?

Figyelt kérdés
Az everestet letöltöttem, és azt mutatta, hogy mikor bekapcsoltam a gépet akkor 21 fok volt. 20 perc múlva már 31 fokra, majd kicsit később 38 fokra emelkedett. Most eltelt már 2 óra is a bekapcsolás óta, és tartja ezt a szintet. Na most ez sok , vagy kevés?
2009. nov. 2. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 50 - 55fok számít egy kicsit soknak.

A 38 az tökéletes.

2009. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

ideális hőfokok:

üresjáratban 30-40 fok

terhelés alatt pedig 50-60

2009. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
De eleve nagyon érthettek hozzá, ha azt se kérdezitek, hogy minek a hőfoka? A processzoré, a winchesteré, a videókártyáé? Mindnek más és típustól is függ.
2009. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

"De eleve nagyon érthettek hozzá, ha azt se kérdezitek, hogy minek a hőfoka? A processzoré, a winchesteré, a videókártyáé? Mindnek más és típustól is függ."


A kérdező egyértelműen a processzorra gondolt!

És szerinted a VGA-n kívül milyen hardver mehet még üresjáratban?

Ha nem értesz hozzá akkor ne állj neki okoskodni, hülye gyerek!

2009. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
es hol lehet megnezni ezt ?
2009. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Tudod kit hülyegyerekezel te senkiházi? Amit leírt, az pl. a winchester, vga is lehetne ugyanúgy ahogy a proci. Persze, valószínűleg a procira gondolt, csak azt próbáltam kifejezni, hogy rengeteg mindent lehet mérni, akár még a gépház belsejét, ti meg írogattok hőfokokat, mikor az is a proci típusától függ, hogy mi sok meg mi kevés. Kettőnk közül te nem értesz hozzá buta.
2009. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon el vagy tévedve, az amit én leírtam az általános jelleggel az összes processzorra igaz. Tudod mi az hogy ideális? Mert szerintem nem vagy tisztában vele.

ideális hőfokok:

üresjáratban 30-40

terhelés alatt 50-60 (ez általában magasabb érték szokott lenni, de akkor is ez az ideális )

olvasgasd a Prohardver.hu weboldalt, mert kettőnk közül te vagy az aki nem ért hozzá!

2009. nov. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt hajba kaptok, szerényen jegyezném meg, hogy a kérdés feltevője azt sem írta, hogy laptop, vagy asztali ketyere, amd, vagy intel ésatöbbi.


Az én laptopom ideális hőfoka (CPU esetén) terheléssel 80-90 fok, üresben ~65. Tekintve, hogy c2d cpuról van szó, ez túlnyomó részt igaz lehet az efajta processzorralt szerelt mobil gépekre.


Megmondaná a kérdező a cpu típusát esetleg?

2009. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hú nem gondoltam volna, hogy ilyen vitát szít a kérdésem. :) Én nem nagyon értek még ehhez, ezért is kérdeztem, lehet hiányosan, de most bepótolom.

CPU típusa Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)

A hőmérsékletet meg a számítógép menüben az érzékelőnél néztem, és ez van írva:

Érzékelő tulajdonságai

Érzékelő típusa HDD

Hőmérsékletek

WDC WD800JD-55MUA1 38 °C (100 °F)

Több hőfokot sehol nem látok.

A válaszokat köszönöm szépen.

2009. nov. 2. 12:54
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja és asztali számítógép!
2009. nov. 2. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!