Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tűnhetnek el képek a...

Hogyan tűnhetnek el képek a számítógépről?

Figyelt kérdés

Van valakinek ötlete mi történhetett?


Már egy hete (majnem 2) letöltöttem képeket a netről és a facebookról. Pár napja még simán látszottak a mappákban, de ma amikor keresni akartam közöttük egyet, csak az "ikon" (vagy mi, nem tudom mi a helyes megnevezése) látszik, a kép maga nem. A Nero PhotoSnap sem tudja megnyitni.

Volt amit ma töltöttem le, 2 órája még megvolt, de most már az sincs meg.


Nem minden képpel csinálja ezt, viszont nem válogat a letöltött vagy az általam készített képek között, a sajátjaimból is volt aminek csak a nyoma van meg.


Víruskeresőt ma végigfuttattam, hátha lejött valami, de nem talált semmit.



2013. szept. 12. 19:02
1 2
 1/12 levis56 ***** válasza:
100%
Ha nem te törölted őket akkor valami kéretlen alkalmazás is bele tud nyúlni a rendszerbe,áthelyezheti máshová törölhet,ezt viszont vírus is csinálhatja vagy esetleg a regisztrációs adatbázisban történt változás ezért nem találod.A helyedben átnézném egy on line víruskeresővel mert egy vírusirtó sem 100% os.
2013. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem tűntek el, de csak ennyi látszik belőlük (néhány látszik MÉG):

[link]

2013. szept. 12. 20:35
 3/12 A kérdező kommentje:
Irtottam, talált is egy kártevőt az F-Secure, de a helyzet változatlan.
2013. szept. 12. 21:00
 4/12 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Még azt meg tudod nézni, hogy az adott fájltípus melyik programhoz lett hozzárendelve: Vezérlőpult > Minden vezérlőpultelem > Alapértelmezett programok > Fájltípus vagy protokoll társítása programmal. Itt újra kiválaszthatod az eddig használt programot. Az adott programon belül nézd meg, hogy nincs-e kivéve a 'pipa' a támogatott fájltípus elől.
2013. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 levis56 ***** válasza:
100%

Velem is fordult elő ilyen,ha a rendszer nagyon le van terhelve,magas CPU és vagy memória használatnál ezt okozhatja vírus és kémprogram mert a háttértárolókba beépülve elszaporodik különböző alkalmazásokat használ,lehet valamilyen toolbar nézd meg a programok között nincs e ismeretlen telepítés,ha van töröld és a böngésző bővítmények között tilts le amiről nem tudod mire jó.Futtasd le ezt a két programot hátha jobb lesz.

[link]

[link]

2013. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pont ilyen Malware valamit talált az F-Secure. Azt ki is irtotta.

Megpróbáltam lemezre kiírni a képeket (jobban mondva gyorsan elmentettem amik még magvannak :D - és a Nero a hiányzó képekre azt írta hibajelentésként, hogy "A rendszer nem találja a megadott elérési utat."


Mindegyik jpg kép, ami elveszett és ami megmaradt az is. Ezért is volt furcsa h van amit megnyit a Nero PSnap van amit meg nem. De a win-es mappa is fényképekre van állítva, és látjátok, abban sem látszik, csak az általános bélyegkép (persze a hiányzóké).

2013. szept. 12. 22:35
 7/12 levis56 ***** válasza:
100%
Azért nem találja az elérési utat mert vagy törlődött vagy a vírus miatt áthelyezte valami ismeretlen helyre,de ez rendszer alkalmazási hiba amit tudsz ments le valószínű jobban jársz ha utána újrarakod az op rendszert.
2013. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A Dr.Web Curelt is talált 2 valamit: [link]


eddig nod-0 / F-Secure-1 /DrWebC-2 az állás. :)

Még lefuttatom a Malwarebytes Anti-Malware 1.70-t is.


Szóval akkor keresztet vethetek arra hogy megtaláljam valahol a képeket?

Valami Temp mappában is ezeknek meg kellene lenniük, nem? Csak nem tudom merre keressem, ezért sem ürítettem eddig ki.

2013. szept. 12. 23:26
 9/12 levis56 ***** válasza:
Ezt konkrétan nem tudom,próbálkozni kell csak így ismerheti meg az ember a rendszert,esetleg a vírusirtás után rakd egy korábbi visszaállítási pontra a rendszert KB a hibák megjelenése előttire.
2013. szept. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 levis56 ***** válasza:
A dr web amit talált az a hosszú számsor tömörített állományra utal,lemez felszabadításkor csinál ilyet vagy PDF állomány letöltésnél ad meg ilyen helyet,talán a regisztrációs adatbázisban utána tudsz keresni hacsak a fertőzött fájlal együtt nem törölte a vírusirtó.
2013. szept. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!