Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szétnyújtja a képernyőképet...

Szétnyújtja a képernyőképet (háttérképet), mit csináljak? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Szóval nemrég vettem egy új monitort, 22"-os full HD-s... De a számítógépemen szétnyújta a háttérképem, és ez nekem nem jön be... Mit lehetne csinálni? Asztal tulajdonságainál már próbáltam... Igen, nyújtáson van, de ez a "legjobb" a választék közül. Van még "középen" funkció, de akkor nagyítást csinál a képen... Meg van a mozaik... Valahol méretarányt nem lehetne vagy valamit? Nem értek hozzá nagyon... Pár infó még: 1920x1080on van a felbontásom (ha kisebbre teszem akkor torzít, nem mellesleg akkor mit ér a fullhd ha nem azt használnám?!), és XP op rendszert használok. Köszi előre is!

2013. szept. 20. 21:23
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:
Olyan háttérképet válassz ahol a kép mérete 1920 * 1080 és akkor nem nyújta a képet ;)
2013. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogsz, és töltesz full-hd hátteret.
2013. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én saját képet szerettem volna, amit a fényképezőmmel csinálok, az pedig nem tud fullhd felbontást. Nincs más megoldás csak netes kép?
2013. szept. 20. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fényképezővel csináltad, feltételezem, nagyobb, mint FullHD. Akkor pedig egy képszerkesztővel vágd le a lényegtelen részeket és csinálj belőle FullHD-t.


Vagy vedd kisebbre a képet képszerkesztővel mindenféle vágás nélkül és úgy tedd középre. A "középen" beállítás nem nagyít semmit, az a kép valójában akkor, amekkorának akkor látod. Méretezd át valami egyszerű programmal úgy a képet, hogy mondjuk legyen 1920 pixel széles és arányosan kevesebb pixel magas (feltételezem, 4:3-as képarányú a kép).


IrfanView nevű programmal, de talán akár Painttel is meg lehet csinálni. Csak legyen bekapcsolva, hogy megtartsa az arányokat. Akkor csak az egyik méretet kell beírni, a másikat magától kiszámolja és nem lesz nyújtott.

2013. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:
Az utolsó (amúgy helyes) válasz kiegészítéseként még csak annyit, hogy a méretarány miatt logikus, hogy a 4:3 méretarányú kép a 16:9 méretarányú képernyőn vagy nem fér el teljes egészében, vagy nem tölti ki azt minden oldalon. Ha nem akarod, hogy torzított legyen a fotó, akkor ezt tudomásul kell venni.
2013. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!