Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lítium ion vs Lítium polymer...

Lítium ion vs Lítium polymer akkumulátor? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy mi a 2 akku között a különbség?

Hallottam pár elönyt hátrányt meg leírást róla de pontosat sose.

pl azt hallottam ha egy li-ion aksit nem töltesz fel teljesen hanem mondjuk 80%-ra akkor utána csak 80%-ig fogja tölteni. ennek van valami valóság alapja?



2013. szept. 29. 16:01
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Nincs valóságalapja... pont azért jobb a li-ion, mint a nimh és a nicd, mert nem kell figyelni a töltésére.

A li-ion 80-90%-os töltöttségét hamar eléri, ám az utolsó 10-20% akár 2-3x annyi időbe telik, mint a 80-90%-ig elérnie. Ettől függetlenül bármikor, bármennyire lehet tölteni. A ni-cd esetében volt az, hogy teljesen le kellett meríteni a töltés előtt és teljesen feltölteni, mert különben romlott a kapacitása, de ilyet maximum CB-rádiókban vagy fúrókban alkalmaznak már, ahol hirtelen kell nagy teljesítmény és nem hosszan kicsi.


A li-pol. aksi egy fejlettebb dolog a li-ion-nál, így annál méginkább nem fordulhat ez elő.


Ni-cd és ni-mh aksikat még kellett formázni (első töltés akár 24 órán át, majt teljes lemerítés és ismét hosszú töltés), ez alapozta meg a késéőbbi teljesítményét és itt tényleg számított, hogy fel legyen töltve. Az újabb aksiknál már nem kell erre figyelni... ajánlott, de a gyárban már feltöltik és a li-ion "standby" módba tud kapcsolni ha nem használják, tehát nem romlik, nem merül töltés nélkül.

2013. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi tehát akkor ha egy li-ion aksi van egy telefonba az akkor sokáig bírja. viszont olvastam olyat ha az aksin belül valami bemondja a kulcsot akkor felrobbanhat erröl te esetleg nem tudsz valamit?
2013. okt. 1. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!