Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan gyakoroljak/ tanuljak...

Hogyan gyakoroljak/ tanuljak Backtrack-en?

Figyelt kérdés

Youtube-on néztem videókat, azok a "trükkök" nem működtek nálam(na vajon mért?:D). Itt valaki ajánlott egy cbt nuggets nevű helyet, ami nagyon jó( van kb. 40 videójuk csak a backtrackről, és a kali-ról), de szinte semmit nem értek belőle:S...

Egy olyan szintre szeretnék eljutni, amikor már magamat tudom fejleszteni. Persze most is nyomkodok, próbálgatom, de azt se tudom mit csinálok:D.

Szóval mit kéne csinálnom?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!!



2013. okt. 13. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez előbb a megfelelő alapokat kell megszerezni.

Első körben sokat olvasni a témában hasznos lehet.


Na meg nem árt ha nagyjából értesz a linuxhoz (alap szinten legalább tudod a parancssort kezelni, tudod melyik konfig fájl merre van), valamint nem árt ha a számítógépes hálózatokkal is valamennyire tisztában vagy. (OSI modell, alapvető protokollokkal, mint például Ethernet, IP, TCP/UDP, DNS, DHCP, ARP, HTTP, esetleg FTP)


Ha ezek megvannak, akkor már el fogsz tudni indulni és a videókat is nagyjából érteni fogod.

2013. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csxeba ***** válasza:

Hogyhogy nem érted a CBT Nuggets-et? Az angollal van gond vagy mivel? Írj rám privátot, ha valamit nem vágsz és megpróbálok segíteni, de ha angolul nem tudsz akkor viszont azt javasolnám a hackerkedés első lépéseként, hogy tanuld meg... Addig nem sokra mész, mivel MINDEN valamire való tutorial illetve dokumentáció angolul van.

Más segítség:

ha mondjuk van egy parancs, amivel nem vagy tisztában, hogy mit is csinál, vagy program, akkor kiadhatod a

man <program neve>

parancsot, ami egy manuáloldalt nyit meg az adott progiról. Én is nulláról kezdtem a BackTracket, senki nem segített, bár én tudok angolul.

2013. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, az angol lesz akkor az első lépés:), már elkezdtem tanulni, szóval pár év múlva már el is kezdhetem használni a Backtrack-et... :)

2013. okt. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!