Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Op. Rendszer újratelepítés...

Op. Rendszer újratelepítés nélkül hogyan lehet partíciót osztani?

Figyelt kérdés
Most vettem új laptopot és gyári win8 van rajta. Viszont nem volt lehetőségem az első indításnál partíciót felosztani, mivel már előtelepített oprendszer volt. Meg lehet valahogyan oldani egy második partíció létrehozását?
2013. okt. 14. 13:39
 1/5 Komplikato ***** válasza:

Léteznek Partició kezelő programok, elég sok féle. Vannak jobbak, rosszabbak, ingyenesek.

Régen pl. sokan a Partiton Magic-re esküdtek, ma már nem annyira nyerő. Ha egy fix partíciót több részre akarsz osztani, akkor nem árt, ha a nagyobbik része üres. Előtte még a program csinál egy töredezettség mentesítést, ami új rendszernél nem gáz, de ha nagyon töredezett a HDD, akkor sokáig fog tartani.

2013. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szedd le a free (ingyenes) verzióját, és a meglévő nagyot átméretezed (resize) kisebbre (megfogod a partíció jobbszélénél, és kisebbre húzod), majd utána a fennmaradó üres helyet megformázod (create, format). 50gigánál ne vedd kisebbre a c:-t, mert seperc alatt betelik, de ha sok progit telepítesz, akkor esetleg max. 100gigára.


Az üres helyet a win8 lemezkezelőjében (számítógép - kezelés), is meg tudod már formázni ntfs-be.

2013. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A progi lemaradt

[link]

2013. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Acronis Disk Director, Partition Assistant, PartitionMagic vagy hasonló programmal meg lehet oldani. Nem teljesen rizikó mentes, előfordulhat, hogy az alap partíciónak baja esik, bár én eddig négyszer csináltam a gépemen hasonló okok miatt ketté vágást, átméretezést, sosem volt semmi baj vele. Én az Acronis féle programot használtam. Arra figyelj, legyen elég helyed, hogy ketté tudd szeletelni az aktuális partíciót.


Másik jó program sok Linux disztribúció része, talán külön is letölthető, ez a GPartEd. Ezzel össze kell zsugorítani a partíciódat (azért ügyelj rá, ne legyen túl kicsi, olyan 60-80GB legyen a rendszer partíció), majd a zsugorítás után partícionálni, és formázni tudod a fennmaradó helyet.


Van itt GPartEd ISO, lemezre kiírva elvileg tudsz bootolni róla és végre tudod hajtani a szükséges módosításokat.


[link]

2013. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

WIN+R => diskmgmt.msc

Nem kell külön program, már winows 7-ben is lehetséges volt a windows beépített lemezkezelőjével.

2013. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!