Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meg gátolni a...

Hogyan tudnám meg gátolni a porosodást a Dell vostro 1015-ös laptopomban?

Figyelt kérdés

3 éve már nem volt kitakarítva. Mondom, most már talán ideje lenne. Leszámítva, mikor kiporszívósztam a billentyűzet fölött, oldalt ahol fújja ki a meleget, meg alul.

Most szédszedtem az egészet, mindent lecsavaroztam, be néztem a billentyűzet alá is, és még az alá is, a HDD-t kiszedtem, az körüli részt is szétszedtem, meg úgy alapvetően mindent. Nézem ott belül a gép középtájt, lényeg, jó alaposan kitakarítottam, van ilyen sűrített levegős cuccom, azzal kifújtam mindent, bár eszembe jutott, hogy van kompresszorom is, kifújhattam volna azzal is, de még jobb is, mert nem akartam felrisztani a házat meg a szomszédokat, mert mindenki akkor alszik délután.

Na, tehát, hogyan tudom elkerülni, hogy ne porosodjon annyira, hogy szét kelljen kapni a gépet ennyire. Úgyis olyan nehezen tudtam visszatenni, hogy csoda, hogy működik a gép.

Holnap még az alján azt akis részt, ahol van a HDD, ott leszedem megint azt a kis hátlaprészt, és ott még lyukakat fúrok, mert ott a HDD, és hogy az szellőzzön, mert ott, ahol van a HDD, olyan forró szokott lenni a gép, hogy sokszor vasalni lehetne vele (lemértem lézeres hőmérővel a hőmérsékletet a gépen, és a vasalót, alig 30 fok különbség volt, úgyhogy tényleg időnként lehetne vele vasalni).

Tehát, hogy tudom lényegesen csökkenteni a porosodás(t) (veszélyét)?


2013. okt. 28. 17:53
 1/2 A kérdező kommentje:
*néztem ott a gépet belül, középtájt, láttam, hogy olyan vastag, leragatd por réteg van, hogy helyenként a csavarhúzóval kellet fellazítanom a sötétbarnára elszíneződött porrétegeket.
2013. okt. 28. 17:58
 2/2 anonim válasza:

3 év után belefér az ilyesmi, nem?


Kapd szét évente és porszívózd ki.

2013. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!