Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem akarom hogy a számítógép...

Nem akarom hogy a számítógép áramszünet után elinduljon. Hol tudom beállítani?

Figyelt kérdés
Használtam kaptam. Ahol használták folyamatosan mennie kellett. Gondolom ezért van ez a beállítása. Nem nagyon értek az ilyenekhez. Annyit sikerült kiderítenem hogy ez beállítás kérdése. Valaki elmagyarázná hogy hogyan is kéne megcsinálnom?
2013. okt. 31. 13:44
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt biosban lehet beállitani.


Belépsz a biosba (bios és gép függő, de álltalában, bekapcsolás után mielőtt még a windows el kezd betöltődni nyomogasd a biosba lépés gombját ): DEL, F2.


Ha bent vagy a BIOS-ban akkor valamelyik menűben, megtalálod (talán a power menüben) : Power lost state, vagy valami hasonló és három álapota szokott lenni : On, Off és Auto. Beállitod Off-ra, kimented a BIOS-ban történt változásokat és kilépsz a BIOS-ból. Kipróbálod (Kihúzod a gép tápját és visszadugod)


Sok sikert.

Üdv.

2013. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm! Ha belépek a BIOSba ugye nem tudok semmit se véletlenül elnyomkodni vagy valami kárt tenni a gépben? És egyértelműen vannak ott a dolgok? Megértem én is a minimális tudásommal? Onnan majd ki kell lépnem vagy akkor ott lesz hogy mentés és akkor megy tovább rendesen a gép?

Elnézést a hülye kèrdéseimért de amíg nem tudok biztosra minden eggyes lépést nem merek nekikezdeni hátha valamit elrontok.

2013. okt. 31. 17:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam megint és már le van írva hogy ki kell lépnem. Ott lesz egyértelműen vagy valami gombot kell megnyomnom?
2013. okt. 31. 17:31
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


A BIOS-ban azért el lehet állitgatni a dolgokat.


A kilépés EXIT menűpont, alatt EXIT és SAVE.


De ird meg a BIOS-od tipusát és akkor próbálok valamilyen manuált keresni amiben benne vannak a konkrét lépések.


BIOS tipusa : Amnikor bekapcsolod a gépet, álltalában a windows betöltödése előtti fekete képernyőn olvasható.


mintakép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!