Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most lett újratelepítve a...

RobekD kérdése:

Most lett újratelepítve a gépem és az vele a bajom hogy tetű lassú. Még akkor is gyorsabb volt mikor még nem volt újrarakva. Mit tegyek hogy gyorsabb legyen?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom hogy ilyen nincsen hogy egy (közepes erősségű)

gép újrarakás után lassabb mint előtte.Itt már körülnéztem ilyen témákban de nem nagyon találtam választ.Hátha ti tudtok segíteni nekem.

Ez a gép :) :

Microsoft Windows XP

Professional

2002-es verzió

Szervizcsomag 3

---------------------

Intel(R)

Celeron(R) D CPU 3.20GHz

3.20 GHz, 896MB RAM


Ennyi lenne az egész.



2013. nov. 10. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
majd jönnek a bővítmények letöltése, és minden kacatot leszed, és majd felgyorsul.
2013. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha XP-d van akkor kérhetek egy listát azokról a bővítményekről amelyek gyorsítják a gépet?
2013. nov. 10. 08:21
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és a tálcám is állandóan befagy ha belekattintok
2013. nov. 10. 08:33
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Bekapcsolás után nyomd meg a CTRL+SHIFT+ESC gombokat (Feladatkezelő).


A folyamatok fülre lépj át. Rakd CPU oszlop szerint csökkenő sorrendbe a folyamatokat (Katt 2x a CPU oszlopra 1 kattintás = n0vekvő sorrend 2 kattintás= cs0kkenő sorrend)


Nézd, hogy mi használja a CPU-dat.


Tipp : SVCHOST:EXE, ha igy van akkor :


Az SVCHOST.EXE-nek mostanában a windows XP-s gépeken a windows updatével van gondja, teszteld le a következő módszerrel :


Futtatás : services.msc


A megjelenő ablakban meg kell keresni az Automatikus frissités sort, és le kell állitatni.


Katt kétszer rá, a megjelenő ablakban (ha fut akkor először leállitás gomb, majd) a leengedő ablakban leállitást választani. Kép : [link]


Ha kész inditsd ujra a gépet, és ugyan úgy feladatkezelőben nézd mi eszi a CPU-t.


Ha nem az a hibás a fenti módszerrel ujra engedélyezheted a windows updatét.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na ha én ezt megcsinálom tapsolhattok :D de megpróbálom
2013. nov. 10. 09:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Amit írtál azt meg tudtam csinálni most ujrainditom a gépet és meglátom mi változik :) ha gyors akkor jól csináltam mindent nem?
2013. nov. 10. 10:33
 7/9 coopper ***** válasza:

Igen, ha nem fagy meg és gyors akkor elvileg ez volt a gond.


Nos gyors ?

2013. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen felgyorsul de csak akkor ha manuálisan állítom le. Amit mondtál hogy tiltsam le de utána ha újraindítom a gépet minden visszaáll... erre tudsz valami megoldást?
2013. nov. 14. 07:14
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Két dolog lehet :


1. Kapcsold ki a vezőrlőpultban a windows updatét.


2. Nem jól állitottad le a windows updatét :


Amikor kétszer rákattintasz a "Windows update" sorra, és bejön az ablak, ott először válaszd a "Leállitás" gombot, ha leállt, aztán ugyanebben az ablakban van "Inditás tipusa" leengedő ablak oda válaszd a "Leállitva" értéket (Az "Automatikus inditás" helyett), alkalmazd majd OK, és elvileg nem kell többet vele foglalkozni, csak ha ujra frissitebni akarod az XP-t.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!