Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell Windows-telepítőt...

Hogyan kell Windows-telepítőt csinálni pendrivera? És milyen méretű pendrive kell hozzá?

Figyelt kérdés

Nagyon lassú a gép, újra kellene telepítenem, de még sosem csináltam ilyet, és egyetlen ismerősöm sem ért hozzá.


A gépet az előző munkahelyemről hozhattam el, telepítve volt rajta minden, ami kell, de cd-ket nem kaptam a programokról.

Tehát csak a gépen van meg a windows.


Ez rámásolható pendrivera úgy, hogy letöröljön mindent a gépről, és önmagát tegye vissza?


Segítenétek?

Windows XP egyébként. Azt sem tudom, hogy mekkora méretű pendrive kell hozzá, és igazából semmit sem tudok, csak hogy újra kell telepíteni.



2013. nov. 23. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, ha újratelepíted minden adat elveszik kivéve ha azt te lemented egy külső háttértárra vagy egy partícióra a gépen, de ezekre is maximum képeket, videókat, projekteket menthetsz le feltelepített programokat nem érdemes. egy windows xp rámegy egy 1 gigás pd re is akár de ha 7et szeretnél minimum egy 8 gigásra lesz szükséged.
2013. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nyilván elmentek minden fontos képet, dokumentumot egy másik pendrivera, nem baj, ha elvesznek.


Az a kérdés, hogy a windows HOGYAN tegyem pendrivera ahhoz, hogy az telepítsen is majd?

2013. nov. 23. 23:14
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Xp-hez itt a egy képekkel illusztrált magyar leírás:

[link]


win7/8-hoz:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:
Elfelejtettem, hogy ha sikeresen elkészült a pendrive-ra a dolog, töltsd le a gépnek-alaplapnak megfelelő drivereket a netről vagy CD-ről ha megvan (főleg a LAN vagy wifi drivereket, a többi már utána netről leszedhető) és másold fel szintén a pendrive-ra, így a leggyorsabb telepíteni.
2013. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi az a driver?

Az nem meghajtó, mint a C, E, a lemez vagy cd-micsoda, stb?

Na most tiszta képzavar van. és hogyan kell azokat lementeni?


Tudtok esetleg olyan honlapot, ahol ezeket és az egész újratelepítés menetét minden részletre kiterjedően leírják jó szájbarágós módon?

Úgy látom korántsem egyszerű a dolog.

2013. nov. 24. 17:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Cspcsj, azt a linket addig is köszi, áttanulmányozom!
2013. nov. 24. 17:41
 7/7 CspCsj ***** válasza:

A driver egy program, ami egy adott eszközt - hangkártyát, videókártyát, wifikártyát stb. - működtet.


A drivereket vagy az adott eszközhöz cd-n mellékelik, vagy ha már nincs meg, akkor a gyártó honlapjáról rendszerint letölthetők.


Ha laptop akkor a gyártó és a típus/modell alapján rá tudsz keresni, vagy írd ide.

Ha asztali gép akkor az alaplap driverei a fontosak, meg persze a külön beszerelt kártyák (pl. videokártya, ha nem az alaplapra integrált), ekkor az alaplap típusa alapján kell keresni, meg ha van külön kártya...

2013. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!