Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bekapcsolás után a CPU használ...

Bekapcsolás után a CPU használatom felmegy 100 %-ra és ott is marad, ugyanazok a programok vannak fent mint eddig, már újra lett telepítve a windows xp, de a probléma megmaradt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 10:14
 1/7 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Első nekifutásra inditsd egy viruskeresést, ehhez megprobálhatod az off-line viruskeresőket is :


drweb-cureit : [link]


combofix : [link]


Bekapcsolás után nyomd meg a CTRL+SHIFT+ESC gombot (Feladatkezelő). Menj a Folyamatok fülre. Rakd sorrendbe CPU oszlop szerint a futó folyamatokat (katt 2x a CPU oszlop fejlécére a CPU feliratra)


Ha megvan nézd, hogy mi az ami eszi-e a processzorodat.


Manapság egyes windows xp-s gépeken a windows update (folyamatoknál : svchost.exe ) foglalja le a processzor 80-100%-át.


Ha nállad is ez a helyzet (és nem virus) akkor :


Futtatás : services.msc


A megjelenő ablakban meg kell keresni az Automatikus frissités sort, és le kell állitatni.


Kattints kétszer a "Windows update" sorra, bejön egy ablak, ott először válaszd a "Leállitás" gombot, ha leállt, aztán ugyanebben az ablakban van "Inditás tipusa" leengedő ablak oda válaszd a "Leállitva" értéket (Az "Automatikus inditás" helyett), alkalmazd majd OK gomb.


Kép: [link]


Ha kész inditsd ujra a gépet, és nézd meg, hogy van-e még probléma az SVCHOST-tal.


Ha nem a Win update a hibás vagy vissza akarod állitani a win updatét akkor a fenti módszerrel ujra engedélyezheted (A "Leállitva"-t kell átteni "Automatikus inditásra" a leengedő ablakban).


Sok sikert.

Üdv.

2013. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csacsi2 ***** válasza:

Idítsd el csökkentett módban a gépet és utána a víruskeresőt, mert 100% proc használatnál hetekig tartan!

Nézd meg a feladatkezelőben melyik folyamat okozza (ctrl+shift+esc)!

ha megvan akkor (írd le nekünk) próbáld meg leállítani, ha nem megy akkor futtatásba írd:

msconfig

válaszd az original boot ini -t, a startup fülön vedd ki a pipát a gyanús (nem ismert) elemek elől és indítsd újra a gépet! és próbáld meg ismét a víruskeresést.


Ez a windows update -téma, nem igazán "manapság" volt, inkább az sp2 -re volt érvényes. Manapság a windows frissítések nem okoznak befagyást (pont az update miatt) és csak időközönként frissül, tehát a hiba nem folyamatos, illetve nem releváns a kérdéshez.

az online víruskeresők meg:

[link]

[link]


Makacs vírusok/malware eltávolítása (általánosságban):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__50..

2013. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 coopper ***** válasza:

Hát pedig a manapság, az pontosan azt jelenti a hogy le van irva : manapság, most, mostanában, tegnapelőtt, a múlt héten, a mült hónapban stb,stb.


Csak a tapasztalatomat irtam le két windows xp-s gépem is ugyanigy járt, és érdekes módon midkét esetben a win update volt a hibás (Win XP SP3). És a mült hónapban történt mindkét eset, azért irtam hogy manapság.


Csak feltételezésként teszem fel : Mi van ha a microsoft készülve a 2014-es évre, nem javitotta ki, egy bedöglött windows update szerverét ?


Az ahhoz csatlakzó akaró windows xp-s gépekkel mi történik ?


Üdv.

2013. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A víruskereső nem talált vírust.Letiltottam a svchost-ot és most minden tökélets!Köszi!
2013. dec. 2. 10:49
 5/7 csacsi2 ***** válasza:

Minden egyes 100% processzor terheléses kérdésre nem lesz mérvadó. Előbb a hibát kell feltárni (a kérdezőnek) és ebben kell segíteni, mert hosszadalmas beszélgetés kezdődhet el így találgatva!

Ne érts félre, ezzel nem azt ecsetelem hogy a válaszod nem jó sőt, mindent számításba kell venni!!!


Egyes esetben a windows update újraregisztrálása segít ilyen esetben:


Törölni kell a %windir%\SoftwareDistribution -tartalmát!


A szolgáltatást beállítani hogy helyi rendszerfiók-ként fusson és NE működjön együtt az asztallal!

leállítani:

net stop WuAuServ


újraregisztrálni:

REGSVR32 WUAPI.DLL

REGSVR32 WUAUENG.DLL

REGSVR32 WUAUENG1.DLL

REGSVR32 ATL.DLL

REGSVR32 WUCLTUI.DLL

REGSVR32 WUPS.DLL

REGSVR32 WUPS2.DLL

REGSVR32 WUWEB.DLL


Frissíteni:

Windows Installer 4.5 - KB942288

Windows Update Agent 3.0

(ez okoz magas cpu terhelést ha fut az installer)


Vagy egyszerüen írd ki *.bat állományba és futtasd:


echo off

cls

@echo svchost.exe 100szazalek CPU hasznalat javitas?

@echo - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

@echo Ezzel visszaall az egyszeru Windows Update hasznalatra

@echo a Microsoft Update hasznalatarol!

pause

cls

net stop WuAuServ

cls

@echo A Windows Update visszaallitasa, turelmet...

echo off

REGSVR32 WUAPI.DLL /s

REGSVR32 WUAUENG.DLL /s

REGSVR32 WUAUENG1.DLL /s

REGSVR32 ATL.DLL /s

REGSVR32 WUCLTUI.DLL /s

REGSVR32 WUPS.DLL /s

REGSVR32 WUPS2.DLL /s

REGSVR32 WUWEB.DLL /s

@echo OK...

cls

net stop WuAuServ

cls

@echo Fajlok torlese...

del "%windir%\SoftwareDistribution\*.*" /S/Q/F

@echo OK...

cls

@echo A Windows Update inditasa...

net start WuAuServ

@echo OK...

cls

@echo Kesz...

pause

2013. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
újra regisztráltam,és a probléma megint előjött.Letiltottam a svchost.exe-t,és most megint jó.
2013. dec. 2. 13:51
 7/7 coopper ***** válasza:

Üdv.


Én is megcsináltam amit irtál (letöltötem a win instalert illetve az agentet is Microsof 50362 fix-ittel).


Kiirtam, majd elinditottam a BAT fájlt. Ujrainditás után az eredmény hasonló lett mint a kerdezőnél közel 100 %-os cpu használat az svchost.exe-nél.


Ujra letiltottam a windos update folyamatot.


Ugyanis minek megy a folyamat, ha a vezérlőpultban úgy is le van tiltva a winupdate. (legalább is nállam)


Üdv.

2013. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!