Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régebbi gépre milyen linuxot...

Régebbi gépre milyen linuxot tegyek? Kezdő linuxosnak, aki eddig csak windowst használt?

Figyelt kérdés

2GB RAM van a gépbe, celeron D 3 Ghz processzor, integrált vga.

Ami fontos:

Windowshoz hasonló, egyszerű kinézet.

"DOS" (nem grafikus) környezet elkerülése.

Skype + Chrome + webkamera + mikrofon + wifi támogatás.

Szüleim is tudják kezelni (pl feladatkezelő is grafikus felületű legyen.. egyszerű használat, telepítés)


Windows alatt video lejátszás szaggat, újabban youtube-tól a teljes gép befagy.



2013. dec. 4. 22:39
 1/6 soccerway ***** válasza:

Régi gépre lubuntu a jó választás, fapados de használható a lényeg hogy gyors.

'Skype + Chrome + webkamera + mikrofon + wifi támogatás' ez minden ubuntu alapú linuxban szinte ugyanúgy működik. A youtube könnyen lehet hogy linuxban se lesz gyors, akkor marad a videó letöltése, utána már meg lehet nézni akadás mentesen egy videolejátszóval.

2013. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 czibles ***** válasza:

Kicsit a listát kiegészínteném: tiny core és puppy linux

Igazából használat közben derűl ki, hogy melyik tetszik a legjobban neked.

2013. dec. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Érdekes, nekem hasonló gépen a videó nem szaggat - vadi friss disztróval. Szinte bármelyik jó, mini felületet kell telepíteni neki - mondjuk XFCE, LXDE, EDE, vagy csak mezei WM.
2013. dec. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig Debian, csakis Debian!

Egyébként ezen sor hatására ("2GB RAM van a gépbe, celeron D 3 Ghz processzor") kicsit kezdem elszégyellni magamat, mert nekem a jelenlegi gépem ennél 1 fokkal gyengébb. :-] Nekem a régi gépnek az 1ghz alattiak számítanak - azokra is debiant! :->

2013. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Éppen ma futottam bele - Manjaro... Egy próbát megér.
2013. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Lehet, kap karácsonyra egy normális VGA-t (6,5k-ért.. azzal még néhány évig simán használható lenne).

Jelenleg a Zorin van fent.. ez tetszett kinézetre, és sikerült beállítani mindent (mono hangkártyát pl. nem ismeri fel alapból).

De pendrive-ról még nézegetek 1-2 rendszert. :)

2013. dec. 6. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!