Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az erősebb gépem mért viszi...

Az erősebb gépem mért viszi gyengében a jákokat mint a gyengébb laptopom?

Figyelt kérdés

a gép : intel celeron 2,60ghz dual core

3gb ddr3 ram

512mb ati radeon 44350hd

1TB winchester



a laptop intel centrino 2,20ghz dual core

2gb ddr2 ram

512mb ati radeon hd 4570



na most a nagy gép meghal a call of duty black opsnál, kb megy 2-3 percig majd kék halállal újra indul a gép, de ha megy is akkor is max 5percig szaggat végig, és utánna kilép

a laptop viszont gyengébb, és teljesen szépen viszi a black opsot+ a gta IV-et a nagy gép viszont alig alig bírja ezeket ez mért van, mert abszolút nem értem erősebb gép és rosszabb ??


2013. dec. 8. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószinleg túlmelegszik. Csak úgy nem kákhaláloznak a videókártyák. Lehet szar driver is.
2013. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anti paladin ***** válasza:
Tippre túlmelegszik az asztali géped. Vagy a vid. kari, vagy a proci.
2013. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az biztos hogy lehetetlen, az asztali gépbe van elől egy turbina szerű ventilátor hátul 2 ventilátor oldalt 1 (aerocool pc ház) 45fokos a videókártya!!

és ha ez számít mind a kettőn win 7 ultimate 32it

2013. dec. 8. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor a proci.
2013. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

figyeltem azt is túlmelegedés nincs

a laptop átlagosan játék közbe :80-90fok

alaplapja : 70-80 néha 90


asztali gép: processzor nagyon max 40 fok

alaplap :30-35fok

videókártya játék közbe 40-45fok normál használatba 30-35 nagy borda van a videókártyán ventillátor nincs rajta GYÁRILAG de persze azért vannak a ventilátorok ezért még az is egy + hűtés

2013. dec. 8. 10:55
 6/10 anti paladin ***** válasza:

Az is egy lehetőség, hogy az asztali vid. karija ddr2-es, a noti pedig dedikált ddr3-at használ. Ebben az esetben simán kijön a különbség.


Viszont a kékhalálozás driver (szoftver) hibára utal(hat).

A centrino pedig nem proci. :) Ha a notiban core vagy core2 van, újabb difi a noti javára.

2013. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hogy mekkora lehet a gépbe szerintem ddr3 de kitudja :) a laptopra ez van még írva a videókártyához up to 1280mb hyper memory ez mi lehet hogy ha úgy van ugrik 1gb-ra vagy nem értem :o ? és akkor a centrino mi ?? mert ez a matrica van rajta egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2013. dec. 8. 13:48
 8/10 anonim válasza:
Az asztali gépedben gyengébb videókártya van mint a laptopodban, hiába jobb benne a proci, játékra videókártya kell.
2013. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
egyébként most szeretnék laptopot venni és mi a lényeg egy játéknál a videókártya vagy a proci ?? amit néztem laptopot abba intel pentium 1,80ghz dual core proci van és 2gb-os ddr3 nvidia gforce videókártya ezen szerinted(tek) elfutna a black ops meg a gta IV?? 4gb ddr3 ram
2013. dec. 8. 13:51
 10/10 anti paladin ***** válasza:

A kinézett noti vid karijáról nem mondtál semmit. Meg jó lenne tudni az árát is, megéri-e annyiért amennyiért hirdetik.


A centrino egy platform név amit az egymagos pentiumoktól kezdve a core i7-ig árultak/nak.

Ezért mondtam, hogy a notiban simán lehet akár egy core2 is ami egyáltalán nem lassabb annál a celeronnál, sőt.

2013. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!