Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Venni használta...

Melyik a jobb? Venni használtan egy tökéletes állapotban levő gépet ami erősebb, vagy venni egy kb 50-25%-al gyengébb gépet újan ugyan azon az áron?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Te tudod mennyire vállalod be a használt dolgokat. Igazából 1-2 éves alkatrészeknek is már nagyot esik az ára használtan, és ki lehet fogni garanciás típusokat is.


Kell egy kis hozzáértés, és sok utánajárás, de szerintem a mai gazdasági helyzetünkben simán jó vétel lehet egy gép használtan. Meg elég sok stabil dolog van, RAM, Processzor, ventilátorok, ház, amik nem nagyon romlanak el.


Én úgy voltam anno, hogy 200k körül vettem gépet, és a garanciák, miatt mindent újonnan vettem, de utólag elgondolkoznék rajta, hogy i5-ösöm árából akár használt i7-es is belefért volna.


Ráadásul boltban is ki lehet fogni rossz példányokat, aztán van mikor tök macera 1-2 alkatrészt gariztatni is.


Meg végülis saját gépemet folyamatosan terhelem, emiatt pl vga csere is megesett már, ventilátor csapágy elkopása miatt, ilyenkor jól jön a garancia. De pl otthonra csak netezős-filmezős gép kellett a családnak, ami használtan 20 ezerből megvolt, és bőven jó lesz évekig arra amire használják.


Igazából, alsóbb árkategóriában simán megéri használtan, de akár drágább gépnél is megéri körbenézni hardveraprón, hogy milyen árban mozognak a dolgok. Lényeg hogy érteni kell vmennyire ahhoz amit veszel.

2013. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Attól függ mire használod majd. Semmi értelme erős drága gépnek ha csak fbzel meg filmet nézel vagy vmi böngészős játékot Tolsz. Másik pedig nekem 3éve i5 meg 6870-em van már akkor sem a legujjabb volt és láss csodát még ma is mindent fullon játszok. Csak a feltuningolt modok amik nem mennek pl skyrimban.
2014. jún. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!