Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb a laptopban...

Amcsih kérdése:

Melyik a fontosabb a laptopban? RAM vagy proci?

Figyelt kérdés
ugye majd nyáron venni akarok laptopot, csak ahhoz hogy a proci pl i5-ös legyen, a ram meg 8giga, akkor már drága, tehát nem tudom hogy a ramot vagy a proci teljesítményt csökkentsem

2013. dec. 15. 08:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A RAM később is bővíthető általában laptopban is illetve 8GB-t memóriát még asztali gépen sem könnyű kihasználni (általános és játékos célra egyaránt) laptopon meg pláne. Ma már sok mobil gép kapható 8GB memóriával, de szerintem a 90%-uknál sosem lesz kihasználva ez a kapacitás. Igaz nekem asztali gépben van lassan már másfél éve 8GB memória, de 4GB fölé szinte soha nem megy a kihasználtság. Egyszer kipróbáltam, hogy elindítok sok-sok alkalmazást és két külön böngészőben megnyitottam összesen vagy 15 weboltalt, volt közte youtube lejátszás, online rádio, fórum, webshop stb, ez mellé befért jó pár office alkalmazás nagyobb méretű fájlokkal, GIMP képszerkesztő, movie maker egy rövid videóval, VLC egy HD film lejátszással, Reason zeneszerkesztő egy nagyobb méretű szerzeménnyel, Sound forge egy 50MB-os wav fájllal, a háttérben futó alkalmazások, mint a steam, utorrent, teamviewer, antivírus stb és ezek mellé még tálcára letéve a Skyrim (ultra grafikán) a Crysis 3 (Very High/High beállításokkal) és ablakos üzemmódban futotta a Stone Giant Benchmark is....így elértem a 7,2GB kihasználtságot, de már az egész rendszer kezdett belassulni, mert így már a CPU-nak is sok dolga volt egyszerre (ez egy 6 szálon dolgozó, 4GHZ-en üzemeleő FX-6300).

Pesze van olyan felhasználási terület, ahol 8GB RAM-t hamar el lehet pusztítani, de az nem általános felhasználás és többnyire nem is laptopokon szokás komolyabb munkákat végezni. Egyszóval nyugodtan spórolj a RAM-on!

2013. dec. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!