Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megőrizhetem a régi Windows-om...

Megőrizhetem a régi Windows-om, ha kicserélem a laptopban a merevlemezt?

Figyelt kérdés
Van nekem egy acer laptopom, amit windows7-tel vettem meg. Le szeretném cserélni a merevlemezét egy SSD-re, és aztán felmásolni rá a laptophoz kapott operációs rendszert. Elvileg valamilyen biztonsági mentést lehetne csinálni a Windows-ról, de nem tudom, hogy ez a saját fájlokra vonatkozik, vagy magára a rendszerre.

2013. dec. 14. 17:34
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
100%
Átklónozhatsz mindent a vinyóról az SSD -re, úgy ahogy van. De ehhez program kell, egy egyszerű CTRL+C CTRL+V -vel nem fog menni. A legnépszerűbb ilyen program az ingyenesek közül a CloneZilla.
2013. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg még:

EaseUS Partition Master Free (Disk clone wizard)

[link]


De sztem ha legális, aktivált win7ről van szó, akkor a hardverazonosító megváltozása miatt (ti. vinyócsere) vszeg "le fogja dobni a láncot", és újra kell aktiválni. Ha oem win7ről van szó (csak az adott gépre szól a licence), akkor meg nem is biztos, hogy fogod tudni újraaktiválni...

2013. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:
A háttértár csere hidegen hagyja ez OEM Windows -t. Még a memória se érdekli. Alaplap, proci és ritkábban video kártya. Csak ezek miatt kell az újraaktiválás. legalábbis eddig én így tapasztaltam.
2013. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!