Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 8-at használó emberek!...

Windows 8-at használó emberek! Mi a véleményetek a Windows 8-ról? Nektek tetszik?

Figyelt kérdés
Szerintetek frissítsem a Windows 8at Windows 8.1 Pro ra?

2013. dec. 30. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp frissítsd!

Van néhány számomra picit zavaró dolog benne (az MS néhány dologban mellé lőtt), de összességében tetszik. Jobb, mint a Win 7 (még régebbi gépen is).

Viszont várom a 8.2-t, vagy a 9-et. :D

2013. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ. ha szabad megkérdeznem, neked eredeti a Windows-od?
2013. dec. 30. 20:18
 3/12 A kérdező kommentje:
ha nem. le tudnád nekem pls írni, hogy hogyan aktiváltad? :D
2013. dec. 30. 20:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Win8 -at inkább vedd meg, aktiválási macerája még a Win7 -nél is szerencsétlenebb, és előbb mint utóbb úgy is össze omlik valami miatt.
2013. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Van, aki használja, és ők általában azt mondják, hogy tetszik nekik, és hogy jobb, mint a 7, de ezt csak önigazolásképpen teszik. Nézzük inkább a tényeket.


A windows 8.x pozitívumai:

- Néhány nagyon új hardveren gyorsabb a 7-nél

- Tableten, telefonon van értelme

- Nagyon sík hülye felhasználók a sok korlátozás miatt nehezebben teszik tönkre

- Van, aki szereti a hozzá adott hyper-v és storage spaces funkciókat


A windows 8.x negatívumai:

- Rossz keverési arány a régi felhasználói felület és a metró között. Bármelyiket is akarnád használni, a másik az utadba kerül

- Microsoft fiók, Smart Screen filter, NSA stb. Aki még mindig azt mondja, hogy paranoia, az gyorsan húzza ki a fejét a homokból

- Integrált windows defender automatikus adatbázisfrissítési képesség nélkül

- Se a Defendernek, se a windows update-nek nincs tálcaikonja

- nincs start menü, a start képernyő körülményesebb és elfoglalja a munkaterületet, illetve hiányoznak belőle a sajátgép, vezérlőpult, dokumentumok, hálózat stb. hivatkozások

- lock screen tök felesleges, csak plusz munkát okoz

- az egész megjelenés borzasztóan le van butítva és ronda a táblagépek alacsony akkumulátor-élettartama miatt. PC-n megint csak nincs értelme

- csiricsáré, gyerekes megjelenés

- erőteljes korlátozások (pl. uac)

- windows store és annak szabályzata

- charms barok PC-n megint csak értelmetlenek

- kompatibilitási gondok (talán emlékeztek a nemrégiben kijött egeres "hotfixre"...)


Satöbbi. Most hadd ne írjak végtelen listát. Tudnék. Inkább nézd meg ezt a cikket, és ámulj: [link]

2013. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 +1
2013. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Segítséget szeretnék kérni, van egy Hp Pavilion g7.-es laptop nem tudok rá oprendszert tenni mi lehet az oka?
2013. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha abból indulunk ki, hogy saját kérdést kiírni se tudsz, hanem a másokéba szemetelsz bele, valószínű, hogy szimplán béna vagy, és azért nem megy a telepítés se.
2013. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

HP-sok itt a win8 és ez eredeti: Nekem például 650 es notebookom van:

Innen letölthetitek és eredeti:

[link]

2013. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a Windows 8.1 jó operációs rendszer. Én már nehezen tudnék a 7-essel élni. De annyit hozzá kell tennem, hogy ha nem telepítettem fel volna a Classic Shell-t (azon belül csak a start menu-t és a frissítési asszisztenst), akkor én is alig tudnám használni. Egyébként egy kis angol tudással megfelelően beállítva a Start menüt (van ott sok okosság, például természetesen kapunk egy start menüt, a minden sarokból/oldalról előugró dolgokat teljes mértékben le tudjuk tiltani (én nem tettem meg), rendszerindításkor egyből az asztal jöjjön le és egyéb olyan dolgok, amivel Windows 7-et tudsz varázsolni a 8-ból, és olyan szépen integrálja magát a rendszerbe, mintha mindig is oda tartozott volna, de teljes mértékben eltávolítható), egy remek operációs rendszer lesz a végeredmény. Nyugi, ha kell még rá tudsz majd menni a kezdőképernyőre.

Amikor megvettük ezt a gépet, megnyugtattam magam, hogy Windows 7-tel is működik, de erre nem hiszem hogy szükség lesz. Engem meggyőzött.

2014. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!