Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MSI laptop,20 percenként...

Nándor kérdése:

MSI laptop,20 percenként "lefagy", de utána egyből lehet inditani a következő 20 percre. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hőmérsékletet mérd meg CoreTemp-pel.
2014. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hardveres hiba,táp, melegedés, alaplap stb.
2014. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Józan Paraszt válasza:
rakd újra az oprendszert,lehet valami gubanc lett,vagy vírus.
2014. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha vírus okozza és nincs a gépeden ESET-NOD, akkor ezt az online scannert futtasd le. Az összes vírust leszedi.

Ha viszont ezek után is fagyogat, akkor az hardveres hiba.

[link]

2014. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, ez az:

[link]

2014. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ments le mindent róla és húzd újra a winfost... ha nem segít akkor kezd el a hardveres keresést. Én nem hinném, hogy túlmelegedik, mert az én ASUS laptopom kikapcsol ha túlmelegszik és nem lefagy. Ott valami szoftveres akadás lesz... szerintem... de vidd szervizbe.
2014. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Indítsd csökkentett módban a gépet, és ne indíts el semmi programot, és várd ki a 20 percet. Ha így is gáz van, akkor nagyon valószínű a hardware gond, pl.: túlmelegedés.


Aztán, ha továbbra is sw hiba a gyanú, akkor tegyél fel egy Sysinternals - Process Explorer-t (nem összekeverendő a Process Monitor-al), és nézd meg, hogy melyik (rész)folyamat mennyire terheli a gépet. Ebből és egy vírusirtó riportból együtt sokra juthatsz.


Ha a gép esetleg párszor leesett, akkor elmozdulhatott a CPU hűtő, ami miatt borzasztó rossz lehet a hűtés hatékonysága.

2014. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló dolog volt MSI notebookon. Mentmentment, és nekem úgy napi 2x megállt a gép úgy 1 percre... aztán mintha mi sem történt volna, egyszercsak ment tovább minden.

Nekem egy tudatos driverfrissítés oldotta meg, ha jól emlékszem a hangkártya driver újrarakása után oldódott meg.

A telepítőlemezen mellékelt/windows frissítésekkel lejött driverek nem feltétlen ideálisak, próbáld közvetlen a gyártó oldaláról összeszedegetni!

2015. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!