Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik linux asztali környezet...

Melyik linux asztali környezet a legjobb, leghasználhatóbb?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez főleg ízlés dolga. Én jelenleg XFCE-t használok, de szeretem a Cinnamont is. A KDE-vel nincsenek mélyreható tapasztalataim, de olvasmányaim szerint gyengébb gépen lassúnak bizonyulhat.

A Unity-t személy szerint nem szeretem, de attól neked még bejöhet.

A Gnome 3 jól néz ki, de szokni kell egy darabig, eleinte nem biztos, hogy kézre áll.

Természetesem mindegyik megszokható és használható. Nem tudok mást javasolni, próbálj ki egy párat, és döntsd el, hogy neked melyik tetszik.

2014. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%
Ahogy az előző is írta, ez szubjektív, próbálj ki párat. Nekem személy szerint a Gnome 2 és annak forkja, a MATE jött be leginkább. Az XFCE-t is egész kényelmesnek találtam, az LXDE-t is, és az még gyors is. A KDE szerintem túl nehézkes, lassú, a UNITY-t nem is értem hogy gondolták, a Gnome Shell megint nem túl kényelmes számomra. Ezeken kívül próbáltam még az E17-et, az egészen jó, és szintén nem kell alá erős vas, a Window Maker-t, ami elsőre nagyon fapadosnak tűnhet, de gyors, és igazából mindent tud, amit kell, és a Fluxboxot, amit meg konfigurálni hosszadalmas. Szóval, ízlés kérdése, nekem ezek a tapasztalataim.
2014. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én dwm-et használok
2014. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
dwm az nem valamilyen windowsos program?
2014. jan. 15. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
LXDE, Cinnamon, MATE, Gnome. Ebben a sorrendben. Nekem ezek jonnek be.
2014. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem. a dwm egy asztali környezet
2014. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!