Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha játék fejlesztő szeretnék...

Ha játék fejlesztő szeretnék lenni valami nagyobb cégnél akkor milyen informatikai képzés kell hozzá és hány nyelvvizsga ajánlott hozzá és ez mennyire reális hogy lehetek is az?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 15:40
 1/3 anonim válasza:

Ahhoz hogy egy "nagyobb" céghez menj játékot fejleszteni, ahhoz nem elég egy diploma, ahhoz vagy nagy szerencse kell, vagy Isten adta tehetség és hatalmas tudás. Illetve nem árt mellé egy anyanyelvi szintű angol. Egyébként én játék fejlesztő vagyok, kemény 3 éve (indie) jelenleg 7 játékom van és nincs semmilyen képesítésem, nem jártam egyetemre stb. Leültem, és elkezdtem tanulni magamtól. A játékaim által pedig már több csapat is megkeresett közös projektekhez.

Ha szeretnél belekóstolni a játékfejlesztésbe, akkor ajánlom pl a Unity-t vagy a UDK-t. Ingyenesek, és kezdetnek nagyon jók. Ha viszont mindenképpen szeretnél valahol tanulni, akkor Szoftver fejlesztő képesítéseket keress, ahol nem fognak megtanítani arra, hogy hogyan kell játékot készíteni, arra magadtól kell "rájönnöd".:)

2014. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké köszönöm
2014. jan. 15. 05:58
 3/3 anonim ***** válasza:
egyet értek az előző válaszolóval nagy tudás kell hozzá és szerencse hogy felfigyeljenek rád. Nem diplomát szerezni. Az egyetemek, iskolák lófaszt nem érnek az oktatással mer ott nem olyan az egész, ott alapokra tehetsz szert semmi másra na meg könyebben felvesznek valahova mondjuk mint engem de ha felis vesznek lehet semmit nem érsz vele mert nem tudod a szakmád nagy bonyolult programozásokba nem fognak belevinni. igazi tudás az amit magadtól tanulsz meg én nekem nem programozó a szakmám mégis tudok elég jól programozgatni játék fejlesztésben is részt vettem már jó pár évembe került az biztos de kitartónak kell lenni, és az biztos ha szereted csinálni akkor annyit kell tenni napi 24 órába programozni és belejössz. ha megvan az eszed hozzá jó buli nagyon bocs a helyesirásért :)
2014. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!