Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép vagy Konzol?

Számítógép vagy Konzol?

Figyelt kérdés

Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne hogy konzolt vegyek vagy számítógépet rakassak össze magamnak?

Nagyon sok profi van itt a GYIK-on akik már össze írtak nekem egy gépet 120,000Ft-ért,de eszembe jutott hogy nem rég megjelent a PS4 ami kicsivel drágább.

Itt jön aztán a bökkenő,sajnos nincs FHD-s TV-m meg a játékok is egy vagyon,meg aztán kell fizetni azért hogy tudjak játszani online(-_-)szóval érdemes gyűjtenem egy FHD-s TV-re (max 70e) vagy gépet rakassak össze magamnak?

Konzolba egyébként az tetszik hogy mindenki egyenlő esélyekkel indul,BF4-en PC-n meg eléggé hardscore játékosok játszanak,readásul ilyen 30e Ft-os gamer egerekkel meg ilyenek.

Viszont PC-be az a jó hogy rengetek olyan játék van amit nem adnak ki konzolra,meg konzolra minden játék 18e Ft kiszálítással 19e Ft ami eléggé túlárazott,pc-n le is tudom tölteni (kövezzetek meg,és tudom is hogy szemétség lopni de ha nincs miből megvenni).

Szóval míg konzolon talán 1 hónapba egyszer tudnák játékot venni,addig PC-n annyit tolhatok amennyit akarok,de venni is többet tudnák mert ott a stream ami nagyon olcsó tud lenni.Szóval szerintetek mi legyen?



2014. jan. 16. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a PC-vel jobban jársz. Azt tudod a zsebpénzednek is fejleszteni később, addig meg van egy rakás játék amivel elütheted az időt.
2014. jan. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ennél picit több érv kellene,amúgy ment a + :)

Szóval mind a kettőnek van egy csomó érve ezért nem tudok dönteni.

2014. jan. 16. 19:51
 3/17 anonim ***** válasza:

"Viszont PC-be az a jó hogy rengetek olyan játék van amit nem adnak ki konzolra"


Ez igaz, de fordítva is. PS4-re még nincs túl sok exkluzív, de lesz. Nézzük csak meg a PS3 exkluzív játékait. Uncharted, The Last of Us, Infamous, Gran Turismo, God of War, Red Dead Redemption, és még lehetne sokáig sorolni, egytől egyig mind nagyon jó játék.

Persze PC-re is rengeteg jó exkluzív van, szóval játékhiány egyiken sincs.


"meg konzolra minden játék 18e Ft"


Most tényleg annyiba kerülnek a PS4 játékok, de nem sokáig. PS3 játékok is újonnan max 13 ezrek szoktak lenni, még mindig nem kevés, de azért mégsem 18k. Szóval ha PS4-et veszel, akkor még érdemes lenne minimum pár hónapot várni.

PC-s játékárakkal egyébként nem tud szembeszállni a konzol, Steam leárazások idején 13k-ból veszel annyi játékot, amennyivel vagy egy évig el vagy, de a következő Steam akcióig minimum, míg ebből veszel egy konzoljátékot.

Bár PS3-on az Instant Game Collection verhetetlen, ingyen kapod a játékokat, én pl. 2 éve nem vettem játékot, viszont PS4-en mivel alapból nem nagy a játékfelhozatal, így ott az ingyen játékok kevesebbek, és nem olyan nagyszabásúak.


Egyébként én sem tudok PS4 és PC között dönteni. Előző generációban PS3 párti voltam, és a PS4 is tetszik, de most a PC-s játék is megtetszett, köszönhetően a Steam-nek, az Oculus Rift-nek meg mindennek, és nem egyszerű dönteni.

De neked talán a PC jobb lenne, pláne, hogy még tv is kéne mellé, meg a játékok is elég drágák.

2014. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

No igen itt az ár a döntő szempont,BF4-et feltétlen ki akarom próbálni és multizni is csak hát oda meg az a baj hogy erős vas kel,minimum 80e Ft-os VGA kell hogy 60 FPS-t produkálni tudjon :)

De viszont ahogy elnézem nem ártana egy új monitor se,ez LCD de nem FHD-s :( Jó igaz ez nem 60k de ha úgy vesszük akkor ez is hozzá adódik,egy PS-t kiszámolva 130k + 60k TV + 18k játék + 10k a multiért ez 218e Ft ami nem kis pénz,bár elvileg ha van plusom kapok 2 játékot hónaponként de gondolom ilyen pár megás vagy gigás gagyi játékok,vagy épp demók mert kétlem hogy BF4-et adnának :D

2014. jan. 16. 21:26
 5/17 A kérdező kommentje:

De amúgy mért van ez hogy míg PC-re 12e ft-osak a játékok,addig konzolon mind 18e ft?

Most ezt nem gondolhatták komolyan,vagy ez is olyan hogy lehúzzuk a türelmetlen játékosokat vagy mi?...

Konzol tényleg jó lenne és sokan is vennének ha ezek is 12 max 13e Ftosak lennének,pc-n példáúl rengetek szimulátoros játék is van ami konzolon nincs,pl Euro Truck Simulator 2 ami tuti nincs konzolra és nagyon szép.

2014. jan. 16. 21:37
 6/17 anonim ***** válasza:

#4


Semmiképp sem gagyi játékok, de jelenleg még nem is BF4 szintűek. És csak havi egy ingyen játék. Eddig Resogun, Contrast, Don't Starve és jövő hónapban Outland-et kapták meg ingyen a PS+ előfizetők. Egyik sem rossz játék, sőt, én jobban örülök az ilyeneknek, mint egy BF-nek vagy akármilyen "nagy" játéknak. Egyébként van egy olyan "szabály", hogy csak olyan játékokat adnak, amik minimum 70 pontosak a metacritic-en, szóval szart sosem fogsz kapni, max neked nem jön be annyira.


Később majd "normális" játékokat is fognak adni, de azért az egyértelmű, hogy egy boltba most 18 ezres játékot nem adnak oda. De pl. PS3-on rendesen adják a komolyabbnál komolyabb játékokat. BF3, Crysis 2, Borderlands 2, Uncharted 3, Infamous 2, Mass Effect 3, és még sorolhatnám. 2 év alatt 50+ "nagy" játékot kaptam PS3-ra, és mindegyik nagyon jó. Ezen kívül kb 40-50 "kis" játékot (indie játékot) is adtak, amik közül egy Outland vagy Guacamelee sokkal jobban tetszik, mint sok nagyjáték, amik többszázmillió dollárból készültek.

De ez jelenleg csak PS3, PS4-en csak a jövőben lesznek ilyen szintű játékok. Bár DriveClub-ot megjelenés napján ingyen megkapja az összes PS+ előfizető, ami azért elég komoly játék, de azért nem lesz minden hónapban ilyen szintű játék.


Egy biztos, ha az árat nézzük, egy PC-vel jobban jársz. Egyébként PS4-et is rákötheted monitorra, szóval nem kötelező ahhoz sem 60+ ezres tv-t venni, szóval a PS4+monitor kb ugyanannyi lenne, mint a PC+monitor, csak aztán a szoftver olcsóbb PC-re.

2014. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Monitorra nem tudom rákötni,nincs HDMI foglalata.

Amúgy jó nem várom el hogy BF4-et adjanak,de ahogy néztem eddig eléggé gagyikat adtak PS4-re,bár én azt nem értem mért kell fizetni azért hogy tudjak online játszani?

Fizessem a netet amit ugye fizetek meg fizessek mégegyszer ennyit csak azért h menjen a multi,ezzel tették legjobban tönkre a PS4-et.

Amúgy ", amik többszázmillió dollárból készültek. "

Erre azért kíváncsi lennék,mert pl a GTA 5-öt 265 millió dollárból készítették el,és ez is tartja a rekordot sőt csak egy film tudta megelőzni de itt a sztori


"A 265 milliós költségvetés felülmúlja az utóbbi években igencsak elszállt hollywoodi szuperprodukciók árait is: ennél olcsóbb volt az Avatar, az Acélember, vagy a Bosszúállók is. Sőt, Hollywood történetében egyetlen film akad, ami többe került, mint a GTA5: ez pedig a Karib-tenger kalózai sorozat harmadik része, a Világ végén, a maga 300 millió dolláros büdzséjével "


Viszont a DriveClubot tényleg megkapja mindenki ingyen? O_o

2014. jan. 16. 21:51
 8/17 A kérdező kommentje:

Viszont gondolkoztam,megveszem lehet a jövő hónapban a TV-t,kb 60-70 e Ft-ot szánok rá,aztán meg ha lejebb mennek a játékok árai esetleg még a gépé is megveszem,így nem olyan sok az a 200e Ft.

Most írták pár fórumon hogy ha feltétlen BF4 kell és hogy ultrán fusson ahhoz kell legalább 200e Ft,namár most ugye ha online is akarom nyomni oda kell egy gémer egér ami kb 20e Ft,sőt egy sokkal erősebb VGA se árt mert azért na,többieknek van 100 vagy 150FPS-e neked meg 50 azért elég rossz,szét szednek a porifk,de ugye Ps4-en nincs para,folyamatos 60 FPS mindenkinek,úgyhogy lehet konzolt fogok venni akkor,amúgy is kényelmesebb az ágyon szerintem mitn a székben görnyedni.

2014. jan. 16. 21:56
 9/17 anonim ***** válasza:

"ahogy néztem eddig eléggé gagyikat adtak PS4-re"


Resogun az egyik legjobb PS4 játék, jelenleg simán top10-es. Don't Starve szintén nem sokkal rosszabb, Contrast meg értékelések alapján közepes.

Az lehet, hogy neked nem jönnek be ezek a fajta játékok, de az már a te hibád.

Egyébként azt sem árt megemlíteni, hogy van pár free2play játék PS4-re, bár ezek közül van pár, ami tényleg gagyi, de pár jobb is. A jobbakat azért megemlíteném: War Thunder, Blacklight: Retribution, Warframe, DC Universe Online.

És jóval több free2play játék lesz PS4-re, mint PS3-ra volt, szóval ez a lista is gyarapodni fog.


"bár én azt nem értem mért kell fizetni azért hogy tudjak online játszani?"


Mert drága a szervereket fenntartani, Xbox-nál meg már a kezdetek óta fizetős, úgy gondolták akkor nem lenne nagyon pofátlanság ha náluk is fizetős lenne. Havi 1000 forint egy embernek 0, de a Sony-nak megkönnyíti a dolgát.


Azt meg csak úgy írtam, hogy többszázmilliós játékok, reálisabb lett volna, ha többtízmilliósat írók, de ez most nem is fontos. Egyébként meg 7 játék készült eddig 100+ milliós összegből, szóval végül is helytálló volt a kijelentésem.


DriveClub-ot meg igen, mindenki megkapja, ezt már jóval a PS4 megjelenése előtt bejelentették, és mindenki azt hitte, hogy PS4 megjelenésére meg is kapják, csak aztán kicsit csúszott a játék, így még várni kell rá. Kicsit megnyirbált verziót adnak ingyen, pontosan nem tudni mi fog hiányozni a bolti verzióhoz képest, de úgy néz ki csak pár pálya és autót nem raknak bele, de külön meg lehet majd vásárolni azokat elég kedvezményes áron. Majd megjelenéskor meglátjuk mégis milyen lesz az ingyenes verzió, de jelenleg úgy néz ki szinte teljesértékű.


#8


És miért olyan fontos ultra grafika meg 6 millió FPS meg minden? Oké, hogy úgy az igazi, de ahhoz elég komoly gép kell, de egy 130 ezres gépen is már elfut elég szép grafikán, és talán a 60 FPS-t is hozza.

Ha nem éred be a 130 ezres gép grafikájával, akkor a PS4-es verzióval sem fogod beérni. Semmiképp sem csúnya a játék, de egy hasonló árú PC-n már talán szebben is fut, mint PS4-en.

Nem akarlak lebeszélni se konzolról, se PC-ről, mindkettőn lehet játszani, de PC-n nem lenne kötelező ultrán futtatni a BF4-et.

2014. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Csak PC-n idegesítene hogy fú be tudnám állítani a legjobb grafikát de nem tehetem mert a vasam nem engedi,konzolnál ilyen nincs,olyan amilyen :D

Viszont ahogy néztem én különbséget nem láttam a PS4 és a PC között semmi különbséget,jaj jó annyit hogy PC-n 1 másodpercel tovább volt látható a füst hűha :]

Meg mondjuk az áramszámlán is lehetne spórolni,egy komolyabb gép 400,hogyne 500w-ot is megeszik ami nem kevés addig egy PS4 talán 200w nem?

Egyébként a War Thunder-rt kiadták PS4-re? Storból tudom letölteni?

2014. jan. 17. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!