Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a legjobb beállítás a...

Mi a legjobb beállítás a virutális memóriára? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Windows 7 64bit-es op. rendszerem van 4gb-ram viszont 3,58gb van használva teljesen, a grafika levesz belőle. Vadonat új laptopom van és 1 hónapra rá játszom F1 2013-t és közben bejött egy kék háttér, fehér írással viszont nem a kékhalál a lényeg, hogy a psychycal memory miatt jött ki. Utána néztem az interneten beállítottam a virtuális memóriát, de nem tudom miért állitottam, be úgy ahogy be állítottam és nem tudom, hogy jó vagy nem jó nem igazán szeretnék se túl kevésre se túl sokra állítani valahol a kettő között. [link]

Aki ténleg ért hozzá, kérem segitsen nem vagyok annyira perfekt az informatikában még.



2014. jan. 19. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy kékhalál általáan nem attól van hogy elfogy a memória (ezt nekem egy "buborék" jelezte az óra mellől). Inkább a RAM hibáját jelzi.


Hogy tényleg így van-e, megnézheted a memtest86 nevű bootolható programmal.


A virtuális memória méretét a használattól függően szokták állítani. Nekem a 6gb elég, de a 8 sem hátráltat semmiben.

2014. jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4GB RAM és pagefile? Mi?

Már 2GB-nál felesleges, ha nem használod valami csúcsjátékokra.

4GB meg szerintem szinte minden játékra elég kell, hogy legyen.

Plusz ugye a memória gyorsabb mint a HDD, tehát ha megtelik a RAM, akkor átvált pagefile-ra, de akkor meg MINDEN olyan sebességen fog menni, amit a HDD-d elbír.

2014. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem WinXP...

Win7: 1giga

Ffox, 20 tabbal: 1-1.5 giga

Random fejlsztőkörnyezet: 1 giga

Random játék: 0.5-2-3 giga.


Szerintem van a win olyan okos, hogy ha nem kell akkor csak a ritkán használtakat teszi a merevlemezre. Viszont ha kell, nem jön rosszul az a kis plusz.


Természetesen próbáltam kikapcsolva is, nem éreztem semmiféle lassulást azóta. (Kivéve hogy eltűntek az ijesztő figyelmeztetések.)

2014. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

20 tab? Az nem sok egy csöppet? Eddig nekem csak kb. 10-12 tab volt összesen megnyitva, az is csak úgy.


Windows 7-ben nekem egyedül az volt a gond, hogy már 70%-os memóriahasználatnál bombázott azzal, hogy "valamit csukj be, mert kevés a hely a memóriában". Pedig még ott volt vagy 400-500MB szabad hely és mégis tolta a képembe azt az üzenetet.

2014. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!