Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pdf. Fájl honlapra?

Pdf. Fájl honlapra?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hogyan kell pdf. fájlt feltenni honlapra úgy, ha belépnek az adott helyre, akkor ezt meg lehessen nyitni kattintással!

A pdf. fájlba nem tudom, hogy akármilyen dolgot lehet-e írni, vagy csak, mint látható a pdf. fájlokon (könyvek magyarul feltöltve)!

Ezekre kérnék segítséget!



2014. jan. 27. 21:18
 1/8 Lajos54 ***** válasza:

Ha egy hivatkozás (link) a .pdf fájlra mutat, akkor kattintásra bármelyik böngésző (amelyik képes rá) megnyitja, megjeleníti a fájl tartalmát.

A kérdésed második felét nem egészen értem. Egy pdf fájl tartalma bármi lehet, ami egy dokumentumé lehet.

2014. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: Pdf fájlt szeretnék kitenni a honlapomra. Azt már értem, hogy bármit írhatok rá. De hogy tegyem ki!? Kell hozzá valami progi.... vagy...!?
2014. jan. 28. 22:34
 3/8 Lajos54 ***** válasza:
Feltöltöd a honlap gyökér mappájába a fájlt, valamelyik oldalon pedig elhelyezel egy rá mutatkozó hivatkozást. Ha a látogató a hivatkozásra kattint, a legtöbb böngésző megnyitja és megjeleníti.
2014. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

,,honlap" ,,gyökér"

Hű, ne haragudj. Kicsit részleteznéd? Amúgy köszönöm :)

2014. jan. 29. 15:22
 5/8 Lajos54 ***** válasza:

Először is az a kérdés, hol, milyen tárhelyen van a honlapod? Miképpen férsz hozzá, mennyire vagy jártas a honlap működésében, annak a szerkesztésében?

Vegyük az alap esetet: van egy egyszerű, statikus honlapod, amit egy bérelt, vagy ingyenes tárhelyen helyezel el, és mondjuk FTP kapcsolattal férsz hozzá.

Az alap mappa, amiben a nyitó oldal van (index.html), az a gyökér mappa. Ide kell elhelyezni (feltölteni) a .pdf fájlt. Bármelyik oldalra (akár a nyitóra is) elhelyezel egy hivatkozást (linket), ami erre a fájlra mutat.

Ha a látogató rákattint erre a hivatkozásra, a böngészője megnyitja (megjeleníti) a fájlt.

2014. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Így már értem :) Köszönöm.

és bármit tudok írni rá? Mármint úgy értem, hogy szoktak feltölteni dokumentum könyveket és ott van a szerző,kiadó...stb. Tehát ezeket online el lehet olvasni!

Bár én mást akarok kitenni, de könyvekből van összeszedve!

2014. jan. 30. 15:45
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

A szerzői jogokra azért nem árt odafigyelni. Tehát ami nem a saját "terméked", azt nem illik, nem szokás, nem szabad - válassz - úgy publikálni, hogy nem nézel utána, megteheted-e. Van ugyan, akit ez nem érdekel, de volt már rá példa, hogy valakit még be is pereltek érte.

Szóval jobb képben lenni, mi lehet esetleg jogvédett.

2014. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Értem. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2014. jan. 30. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!