Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HATALMAS SEGÍTSÉG KÉNE?

HATALMAS SEGÍTSÉG KÉNE?

Figyelt kérdés

C-Media CMI9880 @ Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [B-1] PCI


Alaplap neve MSI MS-7091 (Medion OEM) mindehol kerestem még a gyártó oldaláról is leszedtem egy párat az egyik ezt írja telepítés indításakor,Csatlakoztassa a C-Medai PCI Audio Device eszközt!

nem tudom ilyenkor mit kéne tenni?indítok egy másikat fel is rakja ujraindítom de utána semmi hang ezt semm értem,ha valakinek ilyesmi problémája volt akkor szivesen segíthet,esetleg egy jó linket ami jó is...


2014. jan. 29. 18:46
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Név alapján nagyon nehéz, drivert keresni (lásd saját példádat)


Leirom a driverkeresős szövegemet, hátha segit :


Manuális driver keresés, hardverazonositó alapján :


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltojeles eszköz (vagy azt az eszközt keresd amire másik drivert szeretnél telepiteni).


Eeszkezkezelő inditása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköz akkor nézd meg a hardverazonositóját és az alapján próbálj meg driveret keresni :


Kattint kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbálj meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa gugli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows XP


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert.

Üdv.


Ui. Ha megvan a hardverazonositó, akkor másold be ide, plussz kell még az operációs rendszered tipusa is (XP, win7, 32 vagy 64 bytes), és megpróbálok én is drivert keresni hozzá.

2014. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor? [link]

Hardverazonosító:

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_434D&DEV_4980&SUBSYS_70911462&REV_0904

2014. jan. 29. 19:34
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld meg ezt : [link] Pro/Cmedia_64(WHQL).zip


Letöltés és kibontás után, ne a setup.exe-t használd, hanem inditsd el az eszközkezelőt ( devmgmt.msc ). Keresd meg az egyébb eszközök között lévő hangkártyádat, kattints rá, Kell lennie olyan gombnak, hogy Ilesztóprogram telepitése vagy FRissitáse, Nyomd meg tallózd be neki a kibontott zip fájlból a ..\Driver\CMAZAL64.INF fájlt (ebben az inf fájlban benne van a hardverazonositó ezen része : HDAUDIO\FUNC_01&VEN_434D&DEV_4980&SUBSYS_70911462 )


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szia nem jó a link amit adtál.
2014. jan. 29. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!