Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » AZ ÁLOM VAGY GAZDAGSÁG?...

AZ ÁLOM VAGY GAZDAGSÁG? Igazából, a kérdésem inkább egy olyan segítség kérése, ami nekem egy hatalmas dilemmám, mert olyan helyzetbe kerültem, hogy nem tudok választani! És őszintén kíváncsi lennék, arra, hogy sok már ember, milyen döntést hozna!

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy adott két dolog.

Az álmom: Régóta nagy vágyam, hogy katona lehessek, és most jött el az idő. hogy ezt valóra is válthatnám, egy olyan plusz dologgal, hogy mivel egy családtagom is katona egy bizonyos alakulatnál(KMZ aki jártas ebben, az tudja, hogy mit jelent ide tartozni). Mondta, hogy ha elvégzem a sulit, ő elintézi, hogy rögtön ide kerüljek, ami azt jelentené, hogy 2014-re igazi Elit Kommandós lennék! Azért, ez nem kis dolog szerintem főleg, hogy ha évek óta vágya valakinek, hogy külföldi missziókon vehessen részt, és akár a hazámért harcolhassak!

És itt jön az én dilemmám.

Ugyanis egy nagyon kedves közeli barátunk, felajánlotta, hogy bevesz az üzletébe, ha szeretnék vele tartani, külföldre.

Annyival jellemezte, hogy megígéri, hogy mire 23-24 leszek, soha többé nem kell arra gondolnom, hogy mi lesz a jövőben! Gondolom mindenki érti, hogy ez mit is jelent!


Ti mit választanátok, ha a helyembe lennétek? 20éves Fiú.

(Szeretném, ha komoly válaszokat kapnék, mert nem jókedvemben írtam le, ezt a regényt!)


2011. dec. 21. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
katonaság. Én a helyedben azt választanám. Pénzed onnan is lesz, tuti tisztességesen meg egy szép hivatás is.
2011. dec. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokféle véleményt hallhatsz, de egyben biztos lehetsz. Nem létezik három kívánságot teljesítő aranyhal.

Ez a dolog ahhoz túlságosan súlyos, hogy ne magad dönts benne. A véleményekkel az a baj, hogy mindenki magából indul ki, tehát azt fogja javasolni, ami neki jó lenne. És ez neked megfelel?


Inkább néhány szempontot és kérdést tennék fel. Ha 20 éves vagy, feltehetően érettségiztél, és most dolgozol (vagy nem). Biztosan nem tanulsz, említetted volna.

Kommandósnak lenni tényleg izgalmas dolog. Aránylag jól fizetik, különösen külföldi szolgálat esetén. Mit fizetnek így? A kemény fizikai munkát, a gyors reagálóképességet (ez alapvető és nagyon sok kemény gyakorlással fejleszthető csak), de főleg a folytonos életveszélyt. Akarsz családot? Megélhetési gondotok biztosan nem lesz, de ha meghalsz (pláne nyomorék leszel), mi lesz velük? Ezek felelősségteljes döntések.

Azt most nem feszegetem, hogy a problémákra a fegyveres válasz-e a megfelelő. Az messzire vezetne, és most nem szemléleti csevegésről van szó.

Nagyon nyereséges üzletben részt venni jó. De vajon te mennyire értesz hozzá, milyen képzettséged van benne? És mi lehet az az üzlet, amelyben kezdőként 3-4 év múlva vagyonosnak lehet lenni? Sajnos az élet prózai. Szakismeret és kemény munka nélkül csak törvénytelenül és rendkívül bizonytalanul lehet meggazdagodni. Törvénytelenül, mert a profitszerzés mértékét mindenütt törvények szabályozzák. Vannak kivételes esetek, de ezeket nem érdemes alapnak tekinteni. És az is közhely, hogy nagy pénzt csak nagy pénz hoz. Kevésről tehát nem lehet indulni. Bizonytalanul, mert nincs stabil nyereségforrás, azt meg kell teremteni. Ha lehet. Minél nagyobb a forrás, annál többen áhítoznak rá, annál keményebben kell védeni. Akár törvénytelen eszközökkel. Ezt hívják kíméletlen konkurenciaharcnak.


Nem kiábrándítani akarlak. Csak pontos tájékozódásra biztatlak, nézz utána minél több dolognak, mérlegelj, vesd össze a várható kedvező helyzeteket a kedvezőtlenekkel. És dönts el, melyik fontosabb számodra.

2011. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondom kövesd az álmaidat, lehet hogy milliomos leszel ha a másik ismerősöddel tartasz de mindig ott lesz benned az hogy feladtál egy nagy álmot.
2011. dec. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!