Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyen problémával mit kéne...

Ilyen problémával mit kéne csinálni? Amikor már gépezni sincs kedvem, ilyen gondokkal.

Figyelt kérdés

Sziasztok

A számitógép a [link] -ról lett megrendelve 2013.10.29 -én.

A számitógép teljes összege: 211869 Ft (Ebben egy PC-Csomag volt a windowsot vettük külön a számitógép+monitor+windows professional 64 bit-es opperációs rendszer)

Ehez jőn a hitel amiröl eddig nem is tudtunk mert apám felhivta a COFIDIS bankót és azt mondták, hogy ez a számitógép 0% THM.

Szóval a hitel volt 75531 Ft igy az összeg 287400 Ft lett volna ha nem számolnak el valamit a futárnak kiérkezéskor kelett fizetni

13970 Ft-ot. A teljes végösszeg: 301370 Ft

A számitógép futárral megérkezett 2013.11.14 én. A Futár megérkezésekor apám kiment és a számitógépet átvette

becsomagoltan apám ragaszkodott hozzá, hogy elsönek hadd müködtesse be a számitógépet mielött elmegy a futár

a futár mondta nem nem bocsáson meg sietek. Apám behozta a házba és a kibontás után észrevette, hogy nincs tájékoztató és egy zörgést benézett

a bal oldalán a kis lyukakon, le volt esve valami. Apám ideges lett egy kicsit a szomszédunkoz fordult ugyanis a szomszédunk egy számitógépes szakember

igy megállapitotta, hogy a videókártya le van esve. Hát apám nagyon örült mert mi 63km re lakunk Pestöl és igy

fel kelett mennie Pestre. A pestre érkezéskor el kellet mennie a Podmaniczky 61-es számú utcába. Pont költözés volt se monitor se semmi nem volt ott

a videókártyát felszerelte a bolt vezetője.Ezek után apám 14 órakor ment és hazaért este fél 8 ra.

A számitógép beüzemelésekor és bekapcsolásakor derült ki, hogy hiányzik egy DVI-VGA átalakitó ezt a szomszédunk

állapitotta meg mikor megint áthívtuk és hozott nekünk egyett kölcsönbe, söt a számitógép olyan hangosan zugott mint egy repülő (a videó-t belinkelem a videó alá, hogy milyen hangosan)

Ezuttal elvitt(űk) mert már én is mentem mostmár mert elköltöztek a Podmanicky utcából Pomázra 2013.11.17 -én vittük el, a utazás csaknem 5000 Ft be került + hiányoztam a sulibol, Pomázra érve egy kicsit lepukkant helyre léptünk be

sok holmi volt ott billiárd,matrac,traktor,vázák stb. Bevittűk a mühelybe egy kicsit hideg is volt pedig még hó se volt csak eső

ezek után elmondtuk mi a probléma igy asztalra tették beüzemeltette és olyan halkan ment, hogy semmit nem halottam.

Igy azt kérdezte a boltvezető a játék közben szokott hangos lenni mondom nem, hanem amikor bekapcsolom.

Szétszerelte a gépet és belenézett semmi gond fogdosta mozgatta de semmi mondta, mondtuk hát nem értjük.

Ezek után mondtam a játékban laggolok az FPS nem megfelelő. A videókártyát igy kicserélték.

Hazaértünk és a beüzemelésekor ZZZZZ megint a zugás halatszott én is kezdtem egy kicsit ideges lenni...

A szomszédunkat áthivtuk megint és nem tudta miez benézett a rácsokon hátha valami rossz de semmi.

A BIOS-ba belement és olyat vett észre, hogy 52°C fok a CPU alap járaton 5 perc müködés után 7300 processzor fordulat szám.

Ezekután másnap apám felhívta öket, hogy mi a probléma de a telefon hívásokra nem válaszolt összesen 21 szer hívta öket

10 percenként de semmi válasz. Én ugyan abban a percben hívtam öket amikor apám és az én telefonomat felvették, apám utána beszéltem és mondtam neki amit a boltosoknak, hogy visszavonom a gépet

és én csak 16 éves vagyok de apám vette a gépet

és nekem vissza lehet mondani?.

Elmondtam mi a baj megint és, hogy elvisszük a gépet megint Pomázra. 2013.11.22 én a gépet elvittük megint fel Pomázra az ut megint 5000 Ft volt + hiányoztam a sulibol.

Pomázon éppen jo hideg volt ugy mint a boltban. A számitógépet megint szétszerelték és most a processzor hűtött kicserélték + szereltettünk bele egy CM HYPER TX3 CPU cooler-t 7493 Ft-ért.

Ezután a processzor-ra tett egy kis tubuskában lévő hüttő pasztát eddig nem volt rajta. Rendben volt minden már mentünk haza.

Hazaérkezéskor beüzemeltettük és jó volt végre a gép... kivéve annyit, hogy az FPS lagg mindig megvolt de most nemis annyira játszani hanem filmezni akartam de az FPS lagg idegesitett.

1 hétig filmeztem ezután Dead Island-ozni kedztem nagyon megtetszett 3 szori végigjátszás után meguntam igy kezdtem játszani pl.Grand Theft Auto IV , Call of Duty Ghosts ,

Battlefield 4 , Minecraft. És ezek közül mindegyik laggolt. Én arra gondoltam, hogy biztos lassú mert vagy 600 GB filmet töltöttem le.

Ezután ujra tettem a számitógépet, driverek minden frisitve rárakva frisitések 99% on 1etlen 1 hiba volt 250 frissités volt maximum.

A Minecraft nevezetű játékot letöltöttem és a FPS-em 60-10 FPS között ugrált percenként 10 FPS lagg volt.

A Call of Duty 2 nevezetű játékot is letöltöttem ennek 60-50 között ugrált az FPS pedig ez eredeti játék nem Torrentröl letöltött (ncoron vagyok fent igy nem hiszem, hogy virus van benne 2 virus védővel is vizsgáltam nem volt semmi).

De amikor belementem a füstbe akkor 30-40 re is lement.Ezután már több játékot szerettem volna tesztelni pl. Battlefield 4,Grand Theft Auto IV,Call of Duty Ghosts.

A játékok persze nem voltak jók... FPS lagg minimum grafikán a Grand Theft Auto IV ben minimum grafikán volt 15-20 FPS maximum grafikán 10-15.

Ez 1 hétig tartott a játékok letöltése. Ugy karácsony elött 3-4 nappal igy felhivtam a bolt vezetőjét és beszéltem vele azt mondta sajnos most nem tudnak foglalkozni mert sok a dolguk elkapkodják karácsonykor a gépeket.

Igy megbeszéltük, hogy újév után elmegyünk majd de ujévkor megint ujra raktam és minden müveletett megismételtem mint a legutobb sajnos hiába mert a gond mindig fent ált.

A gépet elvittük 2014.01.27-én Pomázra megint 5000 Ft az út + hiányoztam a sulibol, hála már nem volt hideg meg semmi ilyen már volt rendes ajót be volt minden rendezve a videókártyák egy halomba felálitva rendesen

vagy 100 doboz ha nem volt ott,

viszont 2 pudli kutya is volt ott.

Szóval megint elmondtuk a problémákat, hogy mi a baj... Ezután elmondták mit csinálnak vele tesztelik a gépet pár programmal pl.Furmark,HDSentinel.

Rendben ezután mondtuk mikor-ra hozzák vissza a futárral, hála az már bérmentes volt. Szerdán apámnak telefonáltak a boltbol, hogy a gépen nincs semmi probléma igy szétszerelik darabokra.

Csütörtökön jött meg a gép én persze ellogtam 3 órát a sulibol.Mostmár néztem jo volt meg minden teszteltem azonnal mikor bekapcsoltam zugott mert nagyon hidegbe jött haza 3 nappal utána mikor leeset az elsö hó nálunk.

Az FPS az fix volt még aznapig, frisitettem a videókártyát és még aznap sajna nem néztem meg mert éppen filmeztem igy csak 3 nappal késöbb derült ki amikor már 10 játékot telepitettem rá és több mint 500 GB letöltöttem.

Az FPS em az megint 10-20 a Grand Theft Auto IV -ben, Minecraft laggol Assassins Creed IV Black Flag laggol Battlefield 4 laggol Far Cry 3 laggol és mindegyik minimális grafon van kivéve a minecraft

az alap beálitáson van.Ezután felhivtam a vezetőt a PCOutlet-től és azt mondta, hogy akkor ne frisitsem a videókártyát csak majd 1-2 év mulva amikor már azok a játékok fognak laggolni.

És azt mondta tegyem ujra a gépet és biztos jo fog lenni de sajnos nem lett jó most videóba bemutattom milyen-nek kéne lenni és az enyém milyen.

A számitógép adattai:

ASUS/GIGABYTE X8 CORE HD PC 8X3500MHZ

AMD FX8320 BLACK EDITION

+ 22" LED MONITOR.

Socket AM3+ 64BIT, support X4 X6 X8 CPU ,PCI-E

8192MB DDR3 RAM

1000GB SATA HDD

22X dual layer DVD író

NVIDIA GEFORCE GTX650 2048MB DDR5 VGA/DVI/HDMI DX11

8 CH HD audió

10/100/1000 Lan , 6DB USB 2.0 , 2db elõlapi USB + audio

LG 22EN33S 22" Fekete LED Monitor FULL HD 1920X1080

A képen látható kivitel

12 cm kék ledes ventillátor az előlapon

1-3 év alkatrész garancia.

Ajándék klaviatúra + Optikai egér

ÚJ MODELL

A számitógéphez tartózó linkek,videók a videó alatt lesznek:

[link]

[link] /megrendelolap2.php?id=PC_137800

http://www.youtube.com/watch?v=izyCvOO1Udw&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=12_BdcoA_7I&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=OYn0Nfa1Kkk&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=VowmwaeXqmU&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=Dv9gh8dcVOU&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=pMWxZf2gegI&feature=youtu.be



2014. febr. 7. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:

1. elmész pibe... már bocs de szakállam nőtt mire elolvastam... nem volt annyi eszed h itt tedd fel előbb a kérédst... a

2. pc-dnek semmi hibaja.

3. amit te meg laggnak nevezel az szaggatás akar lenni..(gondolom ezért nem értették a boltosok sem)

4. azért szaggat mert kicsi a video kártya...

5. am meg ez egy 160 ezer forintos pc... amit ti szpen megvettetek 300-ért

2014. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudod a minecraft is szaggat? :) hm? :) annak is kell haver mert ku..ára nem igy vannak a rohadt youtubon a szar videók ba..meg
2014. febr. 7. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Még mindig dupla áron vett, aránytalan masina,

amiben lusta vagy BIOS -ba bekapcsolni a FAN controlt (videón látszik),

és parázol mikor a CPU fel melegszik 50 fok -ra. (gondolom gyári hűtővel)



"Az FPS az fix volt még aznapig, frisitettem a videókártyát" "Az FPS em az megint 10-20 "

Mert sokeszeddel olyanhoz nyúlsz amiről halvány lila gözöd sincs.

Egy ilyen régebbi VGA -val az új driverrel nem feltételen 100% -ig gondmentes, mint ahogy az látszik,

meg ugye azt se feljtsük el, hogy telepítettél egy tucat warezolt és vírussal crackelt játékot!


Hibás tanács volt hogy TE tedd újra, aki alap dolgokkal sincs tisztába...


Ne haragudj, de az egészről TE tehetsz, ha nem csesztetnéd folyamatosan, mert "okos vagyok és tudom mit csinálok" nem csesznéd el az alap rendszert, és ha nem szednél le mindenféle warezolt game -t, amivel valószínűleg minden szemetet telepítesz is, és tele lesz az induló folyamatok akkor talán nem sírnál itt már 20. alkalommal.

2014. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ahogy az elöttem szóló megmondta te tehetsz mindenről...

és amíg azt hiszed h értesz hozzá, és neked van igazad nem tudunk segíteni...

ammeg másik vga-t kellvenned bele...

pl: r 9 280 vagy gtx 770

2014. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igazán nagyon mst szerencsétlen apádat sajnálom 300 ezerért vett egy ilyet... és csak azért mert gondolom bízott benned
2014. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit itt olvastam, az valami egészen elképesztõ volt. :D
2014. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wolfenstein2000 ***** válasza:

Nem vagyok otthonos GEFORCE kártyákban, de az ami a gépedben van tudtommal egy régebbi modell. És igen, ezeknél a kártyáknál a driver frissítés nem biztos hogy jó.

Én a legfrisebb ATI kártyát ajánlom, de ha maradni akarsz ennél akkor nézd meg a legújabbat. Drága lesz, de egy ilyen config mellé beillene.

2014. febr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
NAgyon rossz döntés volt előre összerakott gépet venni. Főleg ezen az oldalon. Ha annyira nem értesz a számítógépekhez, akkor megkérhetted volna a szomszédot, aki átjött sokszor segíteni, hogy ő rakjon össze egy arányos, jó konfigot, normális videokártyával, minőségi táppal. Ezt most alaposan elb*sztad, de remélem tanultál a hibádból.
2014. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudom kicsit későn írok, De.

Nem érdemes már összerakott gépet venni, csak ha megbízható helyről veszed. De ha meg a másik lehetőséget választod nem biztos, hogy rendelkezel akkora informatikai tudással, hogy össze tudj szerelni egyedül is egy gépet.

Megbízható hely a ( [link] itt jó minőségben kedvező áron vehetsz PC-t. (Gamer,irodai stb.)

2015. aug. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!