Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux Mint Debian kiadásról...

Linux Mint Debian kiadásról kinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam a debian rendszerek stabilitásáról, izgatja a fantáziámat. Aki használt már ilyen rendszert el tudná mondani nekem a tapasztalatait?

Jelenleg körbejárós ismerkedős szinten vagyok ennek a rendszernek a kipróbálásával.

Amit láttam letölthető formában a mate és cinnamon felületek. Stabilitásban van-e különbség, illetve ki milyen bugokról tud az említett asztalkezelős LMDE-ről.

Valamint ha úgy döntenék hogy más kezelőre cserélném le, az okoz-e valami problémát? Ja és ugye a driver részét ki ne hagyjam, nvidiával mennyire van barátságban (asztali gép)?



Ui.: TAPASZTALATOKAT várok, olyanoktól akik már használták!



2014. febr. 23. 10:11
 1/3 Csxeba ***** válasza:
100%

A Debiannak mindig 3 aktuális verziója van:

- stable (jelenleg a Debian 7.3, Wheezy): régebbi program és csomagverziók vannak rajta, de nincs ún. RC bug, ami eltörné a rendszert és elég jól be van foltozva minden biztonsági rés.

- unstable (Sid): legfrissebb csomagok vannak egyenesen a fejlesztőktől, ahogy kijönnek szinte mehetnek is a repóba. Emiatt elég instabil, de nagyon up to date. Igaz hogy gyakran eltörik, de hamar jön is a javítás, 1-2 nap maximum, de van hogy pár órán belül.

- testing (Jessie): ha egy csomag kibírja kb 2 hétig unstable-ben anélkül, hogy csere érkezne hozzá, akkor átkerül a testingbe. Emiatt a testing valamivel stabilabb, de ha mégis eltörne, sokszor lassabban javítódik, mert mondjuk egy rossz csomag bekerül testingbe hétfőn. Kedden Sid-ben javítják, majd csütörtökön, majd jövő hétfőn stb. és emiatt a két hét mindig tolódik, mire átkerülne a javított csomag testingbe.


LMDE a Debian testing repójára épül. Elég friss csomagok vannak benne, ha el is törne az eredeti testing repóban valami, az LMDE közösség általában előbb javítja, mint mire a Debian testing repóba lekerülne Sidből a patchelt verzió.


Figyelj itt nincs jó meg rossz. Attól függ, mire van szükséged. Én stable-t használok egy HDD mellékpartíción, amolyan "végső mentsvár" gyanánt van feltelepítve és egy SSD-n van a fő OS-em, ami mindig más. LMDE nem rossz, ha rolling release disztrót szeretnél. Valahol a testing és az unstable között van, a kettő előnyeit egyesíti, de a hátránya ugyanaz, mint a többi Debiannak az Ubuntuval szemben: főleg GNU programok érhetőek el, így sokmindentől megfosztod magad, ami Ubira kijön, de Debire nem.

Ennek ellenére jó disztró, ha a stabilitás nem nagy ár a programok frissességével szemben, illetve nem akarsz játszani, akkor ajánlom.

Amúgy Ubi/Linux Mint Sima Edisön

2014. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a feleségem gépén volt LMDE. Egy ideig nagyon szépen működött, aztán egy szép napon egy rendszerfrissítést követően nem indult el többé a gép.

Egyébként azóta sem telepítettem egy újra. Egy korábbi kernel-verzióval és XFCE-vel eldöcög azóta is.

Nekem ez az eset elvette kicsit a kedvem az LMDE-től. Ha rolling release disztrót akarsz, akkor inkább a Manjaro-t ajánlom. (igaz, még csak 2 hónap üzemeltetési tapasztalatom van vele) Ha pedig jó a fél évenkénti disztrófrissítés is, akkor inkább a sima Mintet.

2014. febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért Manjaroval sem fenékig tejfel az élet. Vasárnap este lefekvés előtt csináltam meg a "nagy" frissítést. A hétvégén jött ki az új, 0.8.9 verzió.


Hétfőn este bekapcsolom, nincs rajta hang. 10 perc alatt megcsináltam, de akkor is bosszantó. És a Plex médiaszerverrel is egy csomót szívtam a frissítés után.

2014. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!