Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxnál kinek voltak olyan...

Linuxnál kinek voltak olyan problémái a kipróbálása közben, hogy azt mondta kösz nem?

Figyelt kérdés

Kinek mennyire vált be a rendszer?

Átlagos emberek, átlagos használatára értem a kérdést.

Nem vagyok számítástechnikai beállítottságú ezért CSAK az ilyen embrek véleményét várom és fogadom el.

Mindegy hogy melyik változatról van szó, de légy szíves írd le mivel volt a problémád, vagy elégedettséged.



2014. márc. 1. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én egy csomó linuxot kipróbáltam már, és szeretem is, mert alapvető dolgokra sokkal egyszerűbb használni mint a windows-t, de ha például egy digitalizáló táblának akarom beállítani a nyomásérzékenységét, vagy konfigurálni a videókártya driver beállításait, én már pofáraesek, mert nem értek hozzá. De nagyon szeretem a rendszert, böngészni jobban szeretek rajta sokkal, nem tudom miért :D általában jobban is néznek ki mind a windows, főleg a Kubuntu
2014. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Számtalan "egyszerű" embernek állítottam be állandó munkára, otthonra Linuxos gépet. Kell a beletanulás, hogy miért hova kell kattintani, de ugyanerre szükség van egy Windows esetében is.


Azok akik első gépet kaptak, és rajta általam feltett Linux OS-t, szeretik első perctől kezdve.

Több gond van a winről áttérőkkel, ők mindent úgy próbálnak meg megcsinálni, mint ahogy azt Windowson szokás.

Általában ez, illetve a bevásárlóközpontokban kapható gagyi, Linuxos gépek váltják ki a "kösz, nem" érzést.


Most, hogy megszűnőben van az XP támogatása, ismét előkerült nálam a frissítés. Mivel egy XP -> 7 váltás is sokkot okoz az "egyszerű" népeknek, ezért inkább egyből kapják a Linuxot, azt még csak tönkre sem tudják tenni, mert nincs rá joguk.


Problémám amúgy, egy régi Logitek kamerával van. sehogy nem akar értelmezhető képet adni. Mondjuk nem kizárt, hogy azért, mert halott.


Kormányt, gamepadot, digitalizáló kártyát, USB-s tv-tunert, mobilt, fényképezőt gond nélkül felismeri, és ma már beállítható parancssor nélkül is. (bár én jobban szeretem a config fájlban matatást.)

2014. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Nekem sajnos nem vált be a linux (Lubuntu,se a Mint),mert totál le fagyasztotta a gépem,illetve a böngészőt a flash alapú játékok,miközben windowson messze nincs ilyen problémám.

Szórakozni vele meg annyit sem ért számomra,így is elment vele kis időm,hogy meg tudjam mi a gondja,amit persze mai napig nem tudok és sajnos totál nem is értek hozzá.

2014. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

#3-as: Ritka pocsék a flash player Linuxra kiadott változata. Néha olyan érzésem van, mintha belehánytak volna a billentyűzetbe, és abból lett a forráskódja...


A chrome saját flash playert használ, messze veri a windowsos adobe flasht.

2014. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A flashel kapcsolatban meg kell jegyezni, hogy az Adobe egyaltalan adott ki Linuxra szant flash playert, ami van Linux ala, azt nem az Adobe fejleszti.

Nem tudom hogy Neked mitol nem mukodott rendesen a flash, de nekem meg soha nem volt gondom vele. Osregi vagy ujabb gep, sosem tapasztaltam problemat.

2014. márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*egyaltalan NEM adott ki
2014. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen fórumokon sokan panaszkodtak a flash problémájára.
2014. márc. 2. 08:10
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Vannak felhasználók, akik wint is csak úgy tudnak használni, ha zöld a startmenü. A többieknek nem különösebb érzelmi teher az áttérés. Egyetlen emberről tudok, aki hagyta a francba, ő azért, mert a problémájának nem volt hajlandó utánajárni.
2014. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5-s: Megnyugtatlak, azt az Adobe adta ki, csak mikor rájöttek, hogy több kárt okoznak maguknak, azzal, hogy olyan pocsékul adják ki, inkább megszüntetették. Van egy nem adobe-féle flash is, de az még nagyobb hulladék.


A problémám pedig, hogy állandóan el-crashel, és 100%-on terhel egy magot, még ha nincs is animálva semmi a lapon.

Chrome Flash modulja legalább az összes magot képes használni. Igaz, az meg Windowson hullik szét.

Igazából a flash azért szar, mert görcsösen ragaszkodnak, hogy még az 1.0-hoz készült animációk is futhassanak az új playerrel. Ezért van, hogy hulladék lett. Mára már kezd eltűnni sok helyen, átveszi a helyét a html5.

2014. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8-as: ők az "egyszerű" népek, akiknek a zöld start menü nélkül nem megy a dolog. Ezek nem képesek más kinézettel élni. Volt már aki azon akadt ki, hogy egy weboldal megváltoztatta az egér kurzort. Erre jött, hogy "tönkrement a gépem".
2014. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!