Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha meghalt a laptopban a...

Ha meghalt a laptopban a winchester, akkor arról már semmit nem lehet megmenteni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 18. 20:18
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Ha teljesen meghalt, akkor bizony nem... illetve volna rá lehetőség, de az egy kész vagyon. Vannak kifejezetten adatmentéssel foglalkozó cégek (nagyon híres pl. a Kürt Kft.), de átlagember annyi biztosan nem fizetne, amennyibe kerül.

Annyit esetleg meg lehet próbálni amatőr módszerekkel, hogy egy másik géphez csatlakoztatni másod meghajtóként, és többször próbálkozni, hátha egyszer elindul mégis. Akkor aztán villámgyorsan lementeni róla, amit csak lehet.

Asztali gép (akkor még 20 Gigás) winchesterével jártam így sok éve. Egyik pillanatról a másikra megadta magát, menet közben. Az akkor még ritkaságszámba menő digitális fotóimból volt rajt 200-300 db, meg egyéb dokumentumok. Kiszereltem, csatlakoztattam egy másik géphez, és kb. a 8-10-edik újraindítás után hajlandó volt elindulni. Majdnem mindent lementettem róla, amikor "csilingelt" egyet, aztán soha többé nem indult el. Mázlim volt. Azóta rendszeresen mentem külső hordozóra a fontosabb dolgaimat...

2014. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, mindenképp kipróbálom, ugyanis nekem is kb. a fel életem azon van legalábbis rengeteg fotóm. :/
2014. márc. 20. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!