Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csak fülhallgatóval van hang?...

Csak fülhallgatóval van hang? Miért?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Egy olyan problémám van, hogy a múlt héten vettem egy ASUS X551CA-SX029D típusú notebookot, ami nem ad ki hangot, csak a fülhallgatón keresztül.

Bár az igaz, hogy nem a gépre ajánlott Windows 8 operációs rendszert, hanem a Windows Xp-t telepítettem fel (és ennek megfelelően sikerült összeszedni ez ehhez szükséges drivereket is).

Az eszközkezelőben is ellenőriztem a hang-drivereket/illesztőprogramokat, aszerint minden tökéletesen működik.

És ez igaz is, feltéve, ha be van dugva a fülhallgató. Ha kihúzom, akkor viszont sehol sem ad ki hangot. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?



2014. márc. 23. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt mai gépekre Win 7-et illik rakni, méghozzá 64 bites verzióban, mivel a gépen 4 GiB RAM van, a Win XP (32 bites) ebből csak 3-at fog látni.


Az op. rendszerek (és a gép hardvere) felismerik, hogy be van-e dugva fülhallgató aljzatba valami, és így vezérlik a hangszórót, ill. a fülhallgatót. Nézd meg, hogy amikor a hangszórónak kéne mennie (nincs füles), akkor nincs-e elnémítva, nagyon halkra levéve, stb. a hang, ill. a jó eszközt (hangkártya) próbálja-e használni (ill. próbálkozik a HDMI kimeneten). Két napos gép esetén az érintkezési hibát kizárom, bár ez is előfordulhat, akkor szervizbe kell vinni. Ha a gépet op. rendszer nélkül vetted, akkor meg kell csinálniuk, nem vesztesz garanciát.

2014. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Teljesen fel van tolva az összes hangerőszabályzó csúszka, egyik sincs némítva.

2014. márc. 23. 15:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Windows 8 x64 - és megoldódott a probléma. Nem kompatibilis a cucc az xp-vel.
2014. márc. 24. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!