Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért laggol a minecraft...

1valaki1 kérdése:

Miért laggol a minecraft ilyen géppel?

Figyelt kérdés

Helló! Azt szeretném kérdezni miért laggol egy idő után a minecraft? Egy ideig FPS lagg mentesen játszok és utána lehzuhan az FPS. Miért van ez ilyen géppel:


Processzor: Intel Core i5-4200 CPU @ 1,60Ghz 2,30Ghz

Memória: 8Gb

Oprendszer: Windows 7 64 bit Service pack 1

Videókártya: 1Gb-os


Mindent kipróbáltam már....

A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. ápr. 4. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát igen... egy ilyen gépnek szépen kellene futtatnia a játékot. Kérdés, hogy mennyi RAM-ot használ ki a játék abból a 8GB-ból? A Minecraft JAVA alapú program és csak egy megadott mennyiségű RAM-ot használ. nem tudom, eredeti-e a játékod, vagy más egyéb launchert használsz, de általában van mód arra, hogy a memória mennyiséget beállítsd. Én legalább is elsősorban arra gyanakodnék, hogy a RAM kevés, amit maximum kihasznál és egy idő után elkezd belassulni.


Másik, amit tudok javasolni, az az Optifine mod. Bár néhány dolgot orvosoltak a mod nélküli Minecraftban, ami az Optifine-ban benne volt, de még mindig sok mindenben segíthet a mod.


Ha leveszed a látótávolságot / grafikát, az segít? Bár a fenti konfigon szépen kellene futnia, bár nem tudom, milyen a VGA-d pontosan, szerintem nem a VGA itt a probléma.

2014. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a hú de kemény 1 gigás vga a ludas...pontosan milyen?
2014. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A játék 1Gb RAM-mal fut és az Optifine mod is be van rakva.

A processzoromban alapból van egy kis videókártya: Intel(R) HD Graphics Family

A rendes VGA-m típusa: AMD Radeon HD 8670M


És köszönöm a gyors válaszokat :)

2014. ápr. 4. 20:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha leveszem a látótávolságot a legrövidebbre akkor fix 40 FPS-em van.
2014. ápr. 4. 20:28
 5/13 A kérdező kommentje:

Az nem lehet, hogy a játék a processzorban lévő kis vidikártyát használja és nem a rendeset?

És ha igen akkor, hogy lehet átállítani?

2014. ápr. 5. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha 40 FPS-sel megy, akkor még az is lehet. Nekem egy sokkal gyengébb asztali gépem van, igaz, csak közepesnél picit magasabb látótávot használok, de megvan a bőven a 40 FPS, sőt, néha 100 felett is megy. Egy kicsit a fix 40 úgy hangzik, mintha Minecraftban annyira lenne állítva.


A dedikált VGA driverei rendben vannak? A kérdésben leírt FPS zuhanás konstans, tehát stabilan alacsony, mikor lemegy, vagy ugrál föl és le?

2014. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A driverek rendben vannak.

Az FPS zuhanás akkor van amikor belépek a világba elkezdek játszani és az F3-nál látszik, hogy csökken az FPS.

Így:

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]

6. [link]


A képeket most Tekkit-ben készítettem, de ugyanez van a vanilla minecraft-ban is.

2014. ápr. 5. 12:07
 8/13 A kérdező kommentje:

Jah és még annyi, hogy laptop*

sorry

2014. ápr. 5. 12:09
 9/13 anonim ***** válasza:

1GB VRAM elég, de milyen az a videokártya?

Az is lehetséges, hogy felmelegszik pl a proci és leszabályoz, hogy ne melegedjen túl...

2014. ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
AMD Radeon HD 8670M
2014. ápr. 6. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!