Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire lenyomozható aki ide...

Mennyire lenyomozható aki ide regisztrál? Vagy bármilyen fórumra?

Figyelt kérdés

Nem paranoiából, csak kíváncsi vagyok, nem értek ezeknek a nehézségi szintjéhez.

Esetleg egy kezdő vagy haladó hacker képességű megtalál ha tudja a felhasználónevem? Meg mi számít kezdőnek?



2014. ápr. 8. 19:16
 1/3 Tengor ***** válasza:

Az attól függ. Ha "Kovács Pista, Csajábaröcsöge, Ürgejukdüllő 43" a felhasználóneved, akkor akárki megtalál.

Ha nem, első körben fel kell nyomni a GyK rendszerét és kiszedni az IP adatokat. Ha ez megvan, akkor már csak a netszolgáltató szerverét kell felnyomni és onnan megtudható, hogy kinél van/volt az IP egy adott pillanatban.

Szerencsére mindkét rendszert védik annyira (utóbbit még jobban), hogy ne lehessen ezt könnyen megcsinálni. Hogy a kezdő és haladó hacker mit takar azt nem, tudom, ezért ezeket a fogalmakat nem is használnám.

2014. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha értem, kösz!

Mondjuk arról is eszembe jutott ez, hogy mintha már olvastam volna ilyeneket hogy pl. a twitter-t meg a steam-et is meghekkelték és felhasználói adatokat loptak tőlük. Az se lehetett könnyű vagy gondolom még nehezebb is talán.

Vagy ez nem egy kategória?

2014. ápr. 8. 19:42
 3/3 Tengor ***** válasza:
Lényegében de, ez a kategória.
2014. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!