Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Machintos vagy Windows?

Machintos vagy Windows?

Figyelt kérdés

Ha az árát nem nézzük akkor melyik a jobb és MiéRT? (tudom nehéz nem nézni az árat...)

(szkeptikusok és elfogultak kíméljenek mindkét táborból)


2009. dec. 20. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Inkább így: Mac vagy PC.

A PC egy összetákolt valami ami csoda ha működik, mégis olcsóbb és az átlag felhasználóknak ez az elérhető alternatíva.

A Mac minőségi alkatrészekből előre összeállított konfiguráció ami stabil, és erős gép. Ezért használják tervezésre, grafikai munkákra, hangszerkesztésre, stb...

Azonban a Mac éppen ezért drágább is. Valaki szerint csak a hype miatt drágább és nem jobb a PC-nél, de én mivel mindkettőt használtam, ezt megcáfolnám. Ha sok pénzem lenne Mac-et használnék.

2009. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Tehát úgy érted, hogy Mac OS, vagy Windows? Attól függ, hogy mire szeretnéd használni. De inkább Windows. És hogy miért? Kompatibilitás. Igen, van nagyon sok program Mac OS-re is, DE: találkozol egy programmal a neten, pont jó is lenne, na aztán látod, hogy hát ez bizony ".exe" végű. Ezért is, hétköznapi használatra mindenféleképpen Windows. A Mac OS-nek is van sok előnye, de európában nem elterjedt hétköznapi használatra, inkább akkor, hogyha direkt erre írt programot szeretnél használni.

Ha úgy érted, hogy Macintosh vagy "normális PC", akkor már más a helyzet, mert a Macintosh képes futtatni a Windowst, és állítólag van, hogy jobban is fut rajta. Árával együtt, hát...egy Macintosh árából sima PC-ből erőművet lehet építeni :)

2009. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen tudom, hogy azt ára... De a nagyon sok apróság és egy pár nagy dolog miatt( SEBESSÉG, STABILITÁS) szerintem is a Mac a jobb, de kiváncsi vagyok mások véleményére is, mivel én nem tudom összehasonlítani a kettőt, mert windowsom van, és Mac-cel csak a plázában találkoztam.
2009. dec. 20. 20:30
 4/17 anonim ***** válasza:

Mac-ről meg az Apple további termékeiről nem tudok sokat, de rendszergazda ismerősöm mesélte, hogy egyszer szétszerelt egy imac-et, és olyan dolgok voltak benne, hogy alig bírt megszólalni. Nem tudom hány hűtés, és semmi hangja sem volt, meg ilyen olyan videókártyák.

De itt Európában, meg hétköznapi használatra Win, ahogy a 2. is írta.

2009. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bárhogy vesszük, nem véletlenül lett a Windóz piacvezető...

Kompatibilitás, programok száma, játékok.

Ha játszol, és egyéb multimédiás alkalmazásokat használsz, akkor Win... Ha mást akarsz, akkor is Win... Több a progi, a szolgáltatás, és nagyobb a hardverek választéka is PC-re...:)

Arról nem is beszélve, hogy egy "jó" MAC gép annyiba kerül, mint egy PC-s atomerőmű...:D

2009. dec. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

olyasmi mint a apple és a vidows ezt nézd meg a winods a pc a mac a apple:

[link]

2010. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mindkkető egy halomszar.......

linux linux linux linux

2010. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

:DDDD

Csak ennyit tudok írni a linuxra :)

2010. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
A Mac-re is lehet ma már Windowst felrakni a Mac OSX mellé, úgyhogy az már nem érv a Mac ellen, hogy x program nincs Mac alá. A Mac OSX sokkal normálisabb, felhasználóbarátabb, logikusabb, mint akármelyik Windows. És tényleg stabilabb is. Nincsenek vírusok sem, tehát biztonságos is. Egyedül a szervizzel lehetnek gondok, ha vidéken laksz.
2010. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért a SnowLeo meg Win7 közötti felhasználóbarát harcban inkább a Win7 nyer már nem azért. Egyébként meg oké hogy a Mac OS-ra nincs annyi vírus, mert nem fed le annyit a piacból hogy érdemes legyen rá írni. Mac-et meg nem fogok megvenni 300e Ft-ért csakhogy mellé rakjam a Windows-t. Akkor mi értelme? Főleg hogy nekem volt 5 évig WinXP-m, és most Win7. Egyszer sem fagyott le és nem telepítettem újra az XP-t sem az 5 év alatt, mégis stabil maradt. Ennyi.
2010. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!