Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb Linux, Windows,...

Melyik a jobb Linux, Windows, vagy a Machintos?

Figyelt kérdés
lehetőleg indoklással légyszi :)
2011. júl. 9. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mac alá kell a cuccos is, 10/8 homo sapiens, aki megismerte az OSX-et, vissza se néz a winfosra. Vonatkozik ez arra, aki fel tudja törni, különben mélyen a zsebedbe kell nyúlnod a programokért rá.

A win7 egész tűrhető, ha leszámítjuk, hogy sok hely, és nagy gép kell neki (tudom, kicsin is elmegy, trabant is megy 160-nal, de ennél a sebességnél inkább egy Ferrariban ülne az ember)

A Linux egyfajta középút, kicsi, gyors, megbízható, jól lavírozik a rendszerek háborújában.

Ha gamer vagy, winfos, ha inkább irodai munkára, vagy netezésre, filmnézésre használod a gépet, akkor linux, ha egy megbízható, gyors rendszert akarsz, és egy igényes hardvert (amiből a notebook 8 órákat bír ki), akkor pedig Mac.

2011. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én egy egyszerű számítógép felhasználó vagyok, aki hétvégén játszik, hétköznap meg netezik, töltöget, filmet néz, stb. Én személy szerint 2 géppel rendelkezem: van egy laptop, amin Ubuntu megy, meg van egy asztali, amin meg Windows 7. Szerintem a legjobb összeállítás.
2011. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 vagyokakilehetek ***** válasza:
95%

melyik a finomabb? alma vagy körte vagy barack??? ha lehet kóstold meg...


winfost: gondolom ismered /azt használod/

linux: csinálj egy külön partíciót a vinyódon /ha van lehetőséged rá/ és tegyél rá egyet. ki is próbálhatod máris össze tudod hasonlítani a kettőt.


MAC: gép nélkül macerás kipróbálni. igaz van rá mód hogy PC-n futtass mac oprendszert de én még olyan emberrel nem találkoztam aki ismert volna olyan embert, aki hallott volna róla hogy valakinek működött volna. :D:D


vagyis bárki bármit is mond neked kell megkóstolnod azt a gyümölcsöt hogy el tudd dönteni melyik ízlik.

2011. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

At látom, az eddigi hozzászólásokból, hogy kezdi elveszteni a Microsoft a felhasználókat:)

A Linux megfogalmazással az a baj, hogy amit az emberek Linux alatt értenek, az nem az igazi valóság. A Linux maga egy rendszer mag. És arra épülnek a terjesztések, 1000 +1 fajta. Ha átlagos felhasználó vagy, akkor az Ubuntu-t ajánlom, mert 100x egyszerűbb kezelni mint a Windowst, ám a játékok nem nagyon támogatottak (bár ez is változni látszik). Ha hálózatot szeretne építeni az ember, akkor megint csak egy másik disztribúciót kell használni, mondjuk Debiant, vagy Red Hatot.

Ezzel arra akarok rámutatni, hogy a Linuxra épülő operációs rendszerek sokszínűek. Gyerekektől kezdve, a profi informatikusokig mindenki megtalálhatja a neki szánt terjesztést:) Míg a Windows egy egységes, sematikus, erőltetett valami.

Macintosh, tudjuk le annyival, hogy nem a mai magyar középrétegnek való:))

Amúgy elég jó operációs rendszer:)

2011. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy 7-én jelent meg a fejlesztés alatt álló Ubuntu második alfa kiadása. A fedőneve: Oneiric Ocelot, már ebben az állapotban is sokat fejlődött az áprilisi kiadás óta. mindössze 300Mb memóriát használ, a Firefox 5-ös kiadásával érkezik, Thunderbird levelező klienssel, Deja Dup biztonsági mentés készítővel, ami támogatja immár az Ubuntu One-t így a biztonsági mentést akár neten is tárolhatjuk:)

Gnome 3-ra épül, szebb és gyorsabb alkalmazásokkal :)

2011. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekem Mac laptopom van de fut rajta eredeti Windows XP is.Mondjuk a programoknál furcsa meg játékok nálunk ritkák Macre. De egyébként elég gyors a mac. :) csak jobban kellene alkalmazkodnunk az ilyen cuccokhoz amik máshol már befutottak.
2011. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
személy szerint Windows 7 verhetetlen.
2011. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én egyébként linuxot, azon belül mandrivát használok és még egyszer se kaptam be virusokat...amíg vindóz volt addig tök lassú volt a gépem és most olyan mint a ferrari :) a macről meg annyit hogy nekem abban csak az igényes kezelőfelulet jön be, de azt lehet rakni linuxra is
2011. júl. 9. 13:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Hamarosan programok is lesznek! Egyre nő a piaci részesedés! 200millió ubuntu felhasználó a cél 4 éven belül...:P
2011. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hurrá :)
2011. júl. 10. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!