Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 8.1 fut a laptopomon,...

Windows 8.1 fut a laptopomon, és szeretném valahogy kiiktatni az oldalsávot, vagy nem is tudom mi ennek a hivatalos neve. Amint jobbról balra húznám az egeret, előugrik a képernyő jobb oldalán, és rohadt idegesítő. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A vezérlőpultban már kikapcsoltam a navigációnál mindent, amit csak tudtam, de még mindig előjön egyfolytában és már megőrjít.

Köszönöm előre is a segítséget :)


2014. ápr. 20. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tálcára jobbklikk -> tulajdonságok, és ott az egyik fülön ki tudod kapcsolni, illetve beállítani, hogy csak a metro felületen jöjjön elő. Be tudod azt is állítani, hogy az asztalra bootoljon a start képernyő helyett.


A navigációnak köze sincs hozzá, az a telefonok/táblagépek GPS-ével és hasonlókkal foglalkozik.

2014. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Másmilyen navigációs fülön :) Ott tudtam kikapcsolni, hogy az aésó sarokba érve az egérrel ne ugorjon elő a vezérlőpult pl., azért gondoltam, hogy ezt is itt kéne valahogy.

Nem találtam meg a tálca tulajdonságainál amiket kellett volna, tudnád nekem pontosítani?

2014. ápr. 20. 21:43
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt egy random google kép: [link]


Ez jön elő a tálca tulajdonságaira.


A legfelsővel tudod az "oldalsávot" teljesen kikapcsolni. A másodikkal a metro "alt+tabot", azaz a bal felső sarokban a váltást az appok között. A bekeretezett fogja a bejelentkezés után rögtön az asztalt megjeleníteni.

2014. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, a legfelsőből már kiszedtem a pipát rég, de sajnos azóta is csinálja ugyan úgy.
2014. ápr. 20. 21:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Indítsd újra a gépet.
2014. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hónapja kiszedtem innen a pipákat a navigációból, azóta újraindítottam már párszor. :) Pont ezért nem tudom miért csinálja még mindig, hiszen elméletileg már kikapcsoltam minden eshetőségnél
2014. ápr. 20. 22:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nem oké a rendszerrel. Rakd újra tiszta 8.1-es ISO-ból. Vagy térj vissza a 7-hez azzal jársz a legjobban.
2014. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

A bekeretezett opció nem azt csinálja, hogy az oldalsávot tünteti el, amiről a kérdező beszél, hanem azt, hogy nem az az okostelefonos jellegű Kezdőképernyő felület jön elő a képernyőre, mikor elindítod a gépet, hanem egyből az asztal.


Én is arra keresek megoldást, amit a kérdező kérdez:

Ha az ember a touchpad jobb széléről balra húzza az ujját, akkor a képernyő jobb szélén előjön egy sötét sáv, és rajta a következő fehér jelölések: nagyító (Keresés), kör 3 bogyóval (Megosztás), lila ablak (Kezdőképernyő), fehér keret bal oldalán téglalap (Eszközök), fogaskerék (Beállítások).


Egyelőre én sem tudom a megoldást, de ha megtalálom, leírom ide.

2014. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Előző vagyok. Na, asszem megvan. Találtam egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=fvQzPdqdjcs


Ui.: Nem lényeges információ, de az oldalsávban a kezdőképernyőnél azért "lila" nálam az ablakjel, mert én lilára állítottam a windows színét.

2014. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Várjatok, mégsem oldotta meg a problémát nálam, ugyanúgy előjön az oldalsáv, ha jobbról balra húzom az egeret. Szólok, ha sikerült megoldani. (Nekem Windows 8.1-em van, szóval előfordulhat, hogy Windows 8-on működik a beállítás, hogy Disable active corners -> all...de szerintem ez tényleg csak a sarkokra vonatkozik...nemtom, hogy tűnt el neki az oldalsáv)
2014. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!