Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 8.1 fut a laptopomon,...

Windows 8.1 fut a laptopomon, és szeretném valahogy kiiktatni az oldalsávot, vagy nem is tudom mi ennek a hivatalos neve. Amint jobbról balra húznám az egeret, előugrik a képernyő jobb oldalán, és rohadt idegesítő. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A vezérlőpultban már kikapcsoltam a navigációnál mindent, amit csak tudtam, de még mindig előjön egyfolytában és már megőrjít.

Köszönöm előre is a segítséget :)


2014. ápr. 20. 21:11
1 2
 11/14 anonim válasza:

Sikerült:


Le kell tiltani az egérpad azon beállítását, hogy jobbról balra elhúzással bármit is csináljon.


Keresd meg a Smart Gestures, vagy ilyesmi beállításokat a touchpad-edhez.


Synaptics touchpadnél: Vezérlőpult/Egér beállításaiban van valamilyen Gestures, vagy bizonyos esetekben UltraNav (ha olyan az illesztőprogram).


Nekem Asus touchpad van:

--> A tálcán jobb oldalt van egy kis felfelé nyilacska "Rejtett ikonok megjelenítése", arra rákattintasz.

--> Van ott egy olyan ikon, ami egy egérpadot ábrázol (egyébként lehet, hogy más fajta touchpadeknél is van ilyen...akár synapticsnál is), ha ráviszed az egeret, kiírja a nevét az ikonnak: "Asus Smart Gesture", erre kettőt kattintasz.

--> Arra a fülre kattintasz, hogy "Szélső mozdulat". (Más típusú touchpadnél vmi hasonlót keress, angolul meg vmi olyan kifejezést, hogy "side" vagy "swipe" (utóbbi jelenti az egér elhúzását, amitől folyton előjön az oldalsáv)

--> Kiveszed a pipát onnan, hogy "Mütyűrsáv váltása" (Elhúzás balra a jobb széléről)

Én még a többi húzkodós (swipe) opcióról is kivettem a pipát, hogy nekem ne csináljon semmit, majd elintézem magamnak.


Remélem, tudtam segíteni.

Sziasztok!

2014. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 states42 válasza:
Nagyon köszi, egy zseni vagy, már engem is az agyvérzés kerülgetett emiatt a microsoft állatság miatt. Egyszerűen szégyen, hogy ráerőszakolják ezt a baromságot a felhasználóra anélkül, hogy lehetővé tennék a kikapcsolását. Ráadásul a net tele van az emiatti panaszokkal, de a fülük botját sem mozdítják.
2015. máj. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Á, szívesen. :D Ja, meg ugyanúgy Asus gépen meg nem ment az Ubuntu (Linux) operációs rendszerben a touchpad, meg a wifi sem. Barátommal mit összeszenvedtünk, hogy megcsináljuk... :)
2015. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Engem is nagyon idegesített már, lenovo laptopon úgy állítottam be, hogy a touchpad beállításai között találtam egy olyan beállítást, hogy "Szélhúzás jobbról", azt letiltottam, és azóta nem jön elő. Irritáló volt mikor neteztem vagy filmeztem, és akaratom ellenére mindig előugrott az az oldalsáv.

Köszi!

2015. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!