Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szétszedtem a laptopot és...

Szétszedtem a laptopot és most nem működik rendesen, mi a baj?

Figyelt kérdés

Szétszedtem a laptopom (HP Pavilion dv5) hogy kitakarítsam a ventijét, de mikor összeraktam és elindítottam, kb. 10-20 perc után kikapcsolt, úgy mint amikor a főkapcsolót megnyomom, tehát nem azonnal, hanem előbb kikapcsol a képernyő és pár mp múlva leáll. Ha újraindítom akkor egy kis idő után megint ezt csinálja.


Kicsit nehezen tudom lenyomni a főkapcsolót, lehet, hogy ott nyomódik meg valami?


Esetleg valamit nem dugtam vissza, vagy hozzáértem valamihez, amihez nem kellett volna? Nem viseltem földelő szalagbilincset, nem tudom ez mennyire nagy baj.



2014. máj. 10. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyet akkor szokott csinálni, amikor a túlmelegedést megelőzendő, a számítógép automatikusan, figyelmeztetés nélkül kikapcsol.


Érdemes szétszedni még egyszer, és ellenőrizd, hogy tényleg mindent ugyanúgy raktál-e vissza, mint előtte. Érdemes angolul rákeresni a Google-lel a laptopod típusára, hátha van fent szét- és összeszerelő videó.

2014. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen csinált ilyet régebben is, de azért jobban meg kellett dolgoztatni...


De ahogy látom nem ért sokat a ventilátortakarítás, meg se moccan. A laptophűtő alatta viszont stabilan 40-50 °C-on tartja, ami nem olyan vészes szerintem, mégis kikapcsolgat.


Épp most néztem meg egy videót és mindent úgy csináltam én is. Összeszerelőset nem találtam, de mindent odadugtam, ahonnan kivettem, mondjuk egy csavar kimaradt, és nem tudom honnan, de talán nem ő a ludas. :"D

2014. máj. 10. 19:19
 3/7 A kérdező kommentje:
bár mint írtam is, nem úgy kapcsol ki mint amikor túlmelegszik, tehát nem "lövi le magát" hanem kikapcsol a képernyő, és 2-3 mp múlva a gép
2014. máj. 10. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor érdeklődj fórumokon (www.prohardver.hu).
2014. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:

"Esetleg valamit nem dugtam vissza, vagy hozzáértem valamihez, amihez nem kellett volna?" Erre pont tudni fogunk válaszolni innen a fórumról.

Kimaradt csavar: ha ennyire körültekintő voltál, akkor vajon mit rontottál még el? Milyen kár, hogy a varázsgömböm épp szervizben van :(

40-50 °C mire vonatkozik? Hőcsövekkel babráltál?

2014. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam már a csavar helyét egyébként :)


Azt hittem, ha esetleg nem, vagy rosszul dugtam vissza valamit, ez egy jellemző jelenség lenne...

2014. máj. 10. 20:06
 7/7 A kérdező kommentje:

A 40-50 °C arra vonatkozik, hogy a CPU és GPU dióda hőmérséklete ebben a tartományban mozog általában, de van hogy kevesebb.


A ventilátorból kiszedtem a port, a hőcsövekkel nem csináltam semmit, visszatettem a helyére mindent.

2014. máj. 10. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!