Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az összeállításról? Az alaplap szerintem nem a legjobb de én nem értek hozzá. Tudnék én ehhez másik, komolyabb alaplapot is hozzá illeszteni ami még jobban bírná? Teljesítménye nagyobb.

Figyelt kérdés

Itt nézd meg ha lehet:


[link]


Ha nem tudod megnézni ott akkor: (egy számitógép szaküzlet vagy mi kínálja ezt komolyabb játékra)


AMD FX 9590 Black Edition, Vishera, 8 Core, S AM3+, Clock 5GHz


Gigabyte GA-970A-DS3P Motherboard Socket AM3+

Corsair Memory 16GB DDR3 PC3-12800 (1600MHz)

MSI Radeon R9 280X Gaming 3G AMD Graphics Card

Aerocool X-Predator X1 Devil Red Gaming Case

XFX Core Edition P1-750S-NLB9 750W Power Supply (PSU)

24x DVD+/-RW from Liteon IHAS124-04

Seagate ST1000LM014 Momentus XT 2.5" SATA Solid State Hybrid Drive - 1TB

Corsair H80 Hydro CPU Water Cooler

12 MONTHS WARRANTY

FREE DELIVERY

All componenets used are fully customisable. Contact us if you would like a quote with a change of specs.



2014. máj. 11. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jó gép, ebben az árkategóriában az Intel a nyerő, 16 gb ram fölösleges, 2x4gb elég. Mennyi pénzed van gépre (forintban)?
2014. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem igazán a pénztárcámat nézem amikor veszek egy másik gépet. Részletekben veszem meg, külön alaplap, vidi card, stb. Így nem érzem meg annyira és nem sürgős csak szeretnék egy erős gépet. A jelenlegi sem rossz de az alaplapja nem bír el erősebb vidi cardot.


Tudom ez nem könnyű kérdés...passzolni kell egymáshoz a dolgoknak. A lényeg hogy azt szeretném hogy ne legyen akadozás a játék közben. A kép tökéletes legyen.

Erős gépet szeretnék ami a dayzit és minden más a közel jövőben elérhető játékokra jó legyen. Tudom feladom a leckét ezzel de ha lehet válaszoljatok valamit nekem erre :) mert Ti segítetek mindenkinek tudom.

2014. máj. 11. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Kéne egy körülbelüli ár, ami alapján össze tudnék rakni egy gépet, amit te aztán alkatrészenként megrendelhetsz pcx.hu vagy ipon.hu oldalakról és amit vagy te raksz össze vagy kérsz pár ezer forintért gépösszeállítást. Az a baj ezekkel az előre összerakott gépekkel, hogy aránytalanok. Túl sok memória, erős processzor, de gyenge videokártya, rossz minőségű táp, ami ha tönkremegy, akkor viszi magával az összes hardvert. Elsősorban mire akarod használni a gépet? Tehát játék, renderelés, videovágás stb. és fontos lenne tudni az árat, amit rászánsz.
2014. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na de frankó... pont befejeztem a válasz levelet erre gép fagyás vagy mi. Kapcsolhattam ki. Bizonyára érdekelne mik vannak ebben a 2011-es gépben, hátha valami használható is van: )Ez van a számla papíron)


Computer Technology AMD Athlon II 640 Quad Core

AMD Athlon Quad Core 640 Am3 3.0GHz Retail

4GB DDR3 1333MHz (2x2GB) (PC-10666) Desktop

1TB SATA 7200rpm Hard Disk Drive

Liteon SATA DVDRW 24xBare Drive Black

ECS AMD AM3 Phenom 6100 DDR3 Motherboard

Galaxy 3 Black ATX Gamers Case


És ehhez van egy Samsung monitor, azt hiszem 22"-os.

Meg persze ez a masina nem volt képes internet elérésre. Na mondom jól meg lett ez csinálva :-)

Vettem egy TP-Link 150Mbps Wireless N USB-t. Talán erre is tudsz valami jobb fajtát ami erősebb vagy stabilabb.

Megvan az eredeti Windows XP de ezzel már sokra nem megyek... Különben is játékra kell ez a gépe vagyis nem az XP az ideális erre szerintem.


Vettem még hozzá videó kártyát és hozzá való tápot 2013 májusában:


Sparkle SX6501024KC 1GB nVidia GeForce GTX 650 - GDDR5 PCI-Express HD


Storm LPJ19-50 900W PSU 20+4 pin +12V 36A


Amúgy én is észre vettem hogy a fent említett táp a maga 750W-jával elég gyengécske. Pont egy éve vettem 900W-s 36A-os tápot.


Tudom hogy az érdekel mennyit akarok rá költeni... hát 1500£-ot nem szeretnék. A font most 360Ft/1£ körül mozog.

De nem ez a lényeg. Mivel Angliában élek (így nem hiszem hogy Magyarországról kéne megrendelnem az alkatrészeket) és vállalkozó vagyok, nem sok időm van gépezni. Hétvégén is dolgozom.

Vagyis az alkatrészeket nem egyszerre fogom megvenni. Hetente van fizetésem. Ma mondjuk egyik héten 150£-om van erre akkor abból veszek valamit. Következő 2-3 héten talán nem is veszek semmit. Aztán meg 200£-ért veszek valamit. Nem hajt a tatár... legalábbis remélem.

Ennél fogva nem annyira az ár dominál. Sokkal inkább az, hogy olyan gépet szeretnék amivel néha kiléphetek a hétköznapokból maikor oda ülök egy kicsit játszani valami komoly játékkal.

Fussanak rajta a mostani játékok és a következő 1-2 éveben kijövő játékok. Perfektül!!!

200£ az alaplap? Nem izgat, max 1 héttel később veszem meg.

Érted mire gondolok?...


Nem értek a géphez. Én tettem bele a videó kártyát és én cseréltem ki a tápot is... meg nem rég megint szétkaptam mert egy egész sivatag elbújt a házban. Még a tápot is szétbontottam meg a processzor ventilátor részét is lekaptam. Kitakarítottam és összeraktam de szerintem a helyi számítógép üzletbe fogom vinni az új alkatrészeket összerakásra amikor már minden meglesz. Nem akarom elrontani.

Talán ezeket az alkatrészeket a TOP 5-ben vagy max a TOP 10-ben kellene keresni... de ehhez te jobban értesz.

2014. máj. 12. 00:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem tudsz segíteni... mivel már vagy 2 hete semmi választ nem kaptam. Nem baj.
2014. máj. 24. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!