Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Udv van nekem egy ps3mam es...

Udv van nekem egy ps3mam es vettem hozzá egy monitort de a hangot nem tudom megoldani mert ez nem egy tv es nincsen ratja ojan kimenet amin a tv szokott lenni valakinek van valami jo otlete?

Figyelt kérdés

2014. máj. 14. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Magán a PS3-on nincs audio kimenet?
2014. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Újabban -úgy látszik- divat lett összekeverni a kimenet és a bemenet fogalmát...

Ahonnét KIJÖN a jel (jelen esetben a hang) az a KIMENET.

A monitoron (már ha van) hang BEMENET van, hiszen oda MEGY BE a jel.

Egyébként úgy tudom, a PS3-nál be lehet állítani sokféleképpen a hang kimenetet, szükség esetén egy (számítógéphez való) aktív hangszóró párt csatlakoztathatsz hozzá. Igaz, így csak egyszerű sztereó hangot kapsz, de legalább szól.

2014. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TaKy99 ***** válasza:

#2: Valóban, mostanában sokan keverik a ki és bemenet fogalmát. De, jelen esetben nincs igazad.


Ugyanis az audió jel a HDMI csatolón keresztül megy a monitorba, és bizonyos típusoknál (ami ugye a felhasználónak pont nincs) Jack, RCA, Optikai adudió kimenet van szerelve.


A monitoron (rá tudta kötni a PS3-at, ezért) HDMI esetleg DVI csatoló/csatlakozó/csatlakozás/stb. van.

Mellékesen megjegyezve ez se nem bemenet se nem kimenet, mert jel mindkét irányba megy. Mert a Médiaszolgáltató eszköz interaktív kommunikál a megjelenítő eszközzel. Ha nem hiszed nézz utána a szabványnak ;) De ez csak mellékesen jegyeztem meg. :)


Kérdező: A PS3-on a Hangot HDMI vagy S/PDif(Optikai Digitális Audió) kimeneten erősítőre tudod kötni, A multi AV kimeneten pedig RCA to JAck3,5 átalakítóval sztereó aktív hangrendszerre (PC hangszóró).


A PS3 AUDIO menüjében be kell állítani, hogy milyen hangot akarsz...

2014. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!