Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Notebook.hu-nál utólagosan...

A Notebook.hu-nál utólagosan mennyiért telepítenek a laptopmra eredeti oprendszert?

Figyelt kérdés
tavaj márciusban vettem egy notit tőlük és akkor nem kértem rá rendszertelepítést mert linuxot használtam de most szeretnék áttérni wndowsra akkor 5000 ezerért tették volna rá, ha most visszavinném mennyiért tennék rá? 5000-ért ugyan úgy vagy így már többért?

2014. máj. 16. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ezt miert nem toluk kerdezed?
2014. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
mert most jutott eszembe, és ilyenkor nincsenek bent...
2014. máj. 16. 22:25
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor irsz nekik emailt es majd valaszolnak.
2014. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Lajos54 ***** válasza:
48%

Amúgy, ha valóban eredeti, jogtiszta, most már nem annyiért raknák fel.

Amikor bejött a Win8, voltak különféle kedvezmények, de ez ma már sajnos nem áll. Egy Win8 ára olyan 30 ezer forint környékén van hivatalosan. Ráadásul az már az üzleten múlik, hogy magáért a telepítésért kérnek-e valamennyit.

Vannak ugyan olyan cégek, ahol ennél jóval olcsóbban elvégzik, de az igazából nem teljesen jogtiszta.

Más kérdés az oprendszerrel telepített ÚJ gép, ott van még valami kedvezmény a Microsoft részéről, úgy tudom.

2014. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

de ha akár így utólag kérek rá rendszer telepítést akkor is tesznek rá olyan matricát az aljára hogy jogtiszta windows-al ellátott gép meg sorozatszáma is rajta van meg minden? ( csak mert eddig linuxal használtam de vettem egy multifunkciós nyomtatót ( Canon Pixma MX395 ) amit nem igazán tudok működőképessé tenni linux alatt ugyan ez a nyomtató Windows7 alatt sokkal kezelhetőbb, legalább is számomra...



jah és még egy dolog.. ha így beviszem hogy tegyenek rá oprendszert, akkor az OEM rendszert lesz azaz azzal az egy kulcsal csak az én gépemen megy vagy mennyiségi vagy milyen amit több gépre is fel lehet tenni? milyen rendszereket telepítenek az ilyen üzletek?

2014. máj. 17. 10:39
 6/20 kovpet ***** válasza:

Gombhoz kabátot? :) Vettél egy nyomtatót és lecseréled miatta az OS-t? :) Inkább állítsd be, nem egyszerűbb?


Az 5 ezret gondolom viccből mondtad. Vagy már akkor sem lett volna legális az a Windows.

2014. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nem viccből írtam az 5 ezret, tényleg annyit mondtak... mikor bementem személyesen hogy megrendeljem, akkor külön kérdezték hogy kérek e rá operációs rendszert amit 5000-ért telepítenek fel, de mi ezt akkor nem kértük.
2014. máj. 17. 11:59
 8/20 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül egyszerűbb... xDDD ubuntut használok de tényleg csak használom, a windows-hoz sokkal jobban értek, ubuntu alatt jóformán csak addig terjed ki a tudásom hogy felteszem de azt is úgy hogy a partícionálást is automatikusra teszem hogy az egész lemezt használja fel, mert manuálisan sehogy nem akar sikerülni aztán mikor felmegy lekaparom a chromiumot meg esetleg a firefoxot meg egy-két kodeket hogy tudjak filmezni, zenéthallgatni meg netezni
2014. máj. 17. 12:05
 9/20 kovpet ***** válasza:
Az kalóz cucc lett volna.
2014. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

akkor lényegében többet érnék el ha lekaparnék netről egy windows telepítőt?


vagy ha veszek windows telepítőt, hol vegyek? hol kapok olcsóbban de biztos eredetit?

2014. máj. 17. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!