Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Notebook.hu-nál utólagosan...

A Notebook.hu-nál utólagosan mennyiért telepítenek a laptopmra eredeti oprendszert?

Figyelt kérdés
tavaj márciusban vettem egy notit tőlük és akkor nem kértem rá rendszertelepítést mert linuxot használtam de most szeretnék áttérni wndowsra akkor 5000 ezerért tették volna rá, ha most visszavinném mennyiért tennék rá? 5000-ért ugyan úgy vagy így már többért?

2014. máj. 16. 22:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

vagy ebben az esetben mit történne?:


bemegyek mondom mit szeretnék megkérdem h legális-e meg minden meg h adnak e eredetiséget jelző matricát sorozatszámmal mindennel és ha azt mondják h igen, akkor aztán leperkálom nekik az 5000 ft-ot kapok számlát a rendszertelepítésről, és ha a későbbiekben kiderül hogy mégsem eredeti vagy felelősségre vonnak érte és felmutatom a számlát meg ugye ott a matrica akkor kit vonnának felelősségre? engem vagy az üzletet?

2014. máj. 17. 17:27
 12/20 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy két különböző dologról beszélsz.

Egyrészt: Jogtiszta oprendszert ha kell ingyen is teszek fel neked, naponta 100-at! Mert ugye ameddig nem jár le a termék próbaideje, addig jogtiszta. Az más kérdés, hogy mondjuk csak 30 napig tudod használni, aztán küldi az üzeneteket, hogy add meg a termékkulcsod, vagy reklamálj itt meg itt...

Az, hogy ezt ők egy éve 5000 HUF-ért megcsinálták volna, szintíszta lehúzás.

A másik lehetőség, hogy 28-30000 körül megvásárolod az eredeti oprendszert, amit ugye megtehetsz akár online is (tehát nem biztos, hogy kapsz matricát, csak egy e-mail-t amiben ott lapul az aktiváló kód.) vagy megveszed "dobozos" verzióban, akkor viszont kapsz matricát. De nem olcsóbb, és nem adják oda 5000-ért.

2014. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
én jogtisztára arra gondoltam hogy eredeti sorozatszámmal aktivált rendszer... de viszont azzal is tisztában vagyok ha nem adok meg neki hamis sorozatszámot vagy lövöm meg loaderrel akkor is legális...
2014. máj. 17. 22:56
 14/20 anonim ***** válasza:
Az sehogyan sem lesz 5000...
2014. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkor inkább bele sem fogok, spórolok rá még néhány hónapot...
2014. máj. 18. 11:00
 16/20 kovpet ***** válasza:

Te tudod, de szerintem meg maradj a Linuxnál. Az ingyen van, nem jár le a licenc, nem kell szívni a vírusirtókkal, nem kell warezolni, nem kell drivereket keresgélni folyamatosan.

Igaz, mással meg kell szívni, de a világ nem tökéletes és ezzel együtt is a Linux győz (ha nem használsz persze valami speciális, Windowsra írt szoftvert).

2014. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
a nyomtató után még után nézek max felhívom a canon-t de igazából csak egy olyan szoftver van ami jó lenne ha lenne linux alá vagy ami ugyan azt tudja, tudsz nekem ebben segíteni? van egy letöltésvezérlő, az a neve hogy Internet Download Manager, ezt csak egy funkciója miatt használnám ami az hogy ha megnézek egy videót neten, akkor odatesz a videó sarkába egy kis fület, amire ha rámegyek letölti a gépre... bármilyen oldalról legyen is szó minden videót le lehet vele szedni, facebookról youtube ról egyéb online tárhelyekről stb... ha erre tudnál nekem alternatívát ajánlani ha ma nem is de holnap tuti lecserélném vissza linuxra... ( most a nyomtató miatt win7 home premium van fent )
2014. máj. 18. 16:54
 18/20 A kérdező kommentje:

ezek a fájlok telepítése nekem nem megy linux alatt... amiket külön és nem a szoftverközpontból lehet letölteni mint pl ez is:


MX390 sorozatú IJ nyomtató-illesztőprogram 3.90 verzió Linux rendszerhez (rpm Packagearchive)


ezeket hogyan kell telepíteni linuxra?

2014. máj. 18. 16:59
 19/20 kovpet ***** válasza:

Most mennem kell, de linuxprinting.org a barátod. Este megnézem én is, hogy megy-e Linuxszal a nyomtatód.

A letöltésekre meg van firefox plugin, de biztos van más megoldás is.

2014. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
elég égő mi? :/ évek óta használok kubuntu/ubuntu rendszert de ennyit nem tudok...:/
2014. máj. 18. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!